ବିଶ୍ୱକପରେ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କହିଲେ ବୁମହରାଙ୍କ ବିନା ବି ଆମେ ଜିତିପାରିବୁ ବିଶ୍ୱକପ

ଗତ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ, ଯୁବ ବାମହାତୀ ପେସର୍ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କ ଆବିର୍ଭାବ ଟି-୨୦ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଘଟିଥିବା ସର୍ବୋତ୍ତମ ଘଟଣା ଅଟେ। ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା ନଥିବାରୁ ଆର୍ଶଦୀପ 7.83 ଅର୍ଥନତିକ ହାରରେ ସାତୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ବର୍ତ୍ତମାନର ଅଗ୍ରଣୀ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ନୂଆ ବଲ ଖେଳିଛନ୍ତି | ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ତାଙ୍କର ବିକାଶ ଏପରି କିଛି ହୋଇଛି ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନର ଭାରତର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ ହୋଇଛି। “ଦେଖ, ଏହା ଆମର ଖେଳର ଏକ କ୍ଷେତ୍ର ଯାହାକୁ ଆମେ ଠିକଣା କରିବାକୁ, ଉନ୍ନତ ହେବାକୁ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ। ଆଜ୍ଞା ହଁ ବମ୍ସ (ବୁମ୍ରା) ଆମର ଜଣେ ଯୁବକ ଯିଏକି ସେହି ଦୁଇଟି ଓଭର ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ପେନ୍ସିଲ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ଥିଲା ଗତ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଯୁବକ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ କିପରି ଭାବରେ ବିକାଶ କରିଛନ୍ତି ତାହା ଦେଖିବା ଆମ ପାଇଁ ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ। “

“ଯଦି ତୁମେ ମୋତେ ନଭେମ୍ବରରେ ପଚାରିବ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ପ୍ରଥମେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କଲି ଏବଂ ମୋ ମନରେ ବୋଲରମାନଙ୍କର ଏକ ତାଲିକା ଥିଲା, ନିଶ୍ଚିତ, ଅର୍ଶଦୀପ ସେଠାରେ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଥିଲେ, ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ସେପରି ଆଇପିଏଲ ନଥିଲା। ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଭଲ ଥିଲା | ଆଇପିଏଲ୍। କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ସେ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ଆସିଛନ୍ତି, ସେ ଆସି ଦଳକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରକୃତରେ ଭଲ କରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଭାରତ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି। 2018 ରେ ପୁରୁଷ U19 ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା ଦଳର ସଦସ୍ୟ ଥିବାବେଳେ ଭାରତ U19 ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଥିବା ଦ୍ରାବିଡ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ମୃତ୍ୟୁ ଓଭର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦର୍ଶାଇଛି ଯେ ଭାରତକୁ ସେହି ବିଭାଗରେ ଉନ୍ନତି କରିବାକୁ ପଡିବ।

“ପୁନର୍ବାର, ଶାମି ଏବଂ ଭୁଭିଙ୍କ ପରି କେହି ଜଣେ ଆମ ପାଇଁ ପ୍ରକୃତରେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ତେଣୁ, ଆମର ଖେଳ ଏବଂ ସେହି ଖେଳଗୁଡିକର ରଣନୀତି ସହିତ ଆମକୁ ବିକାଶ ଏବଂ ସାମାନ୍ୟ ଉନ୍ନତ ହେବାକୁ ପଡିବ। ମୁଁ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଖେଳକୁ ଅଧିକ ପଢ଼ିବି ନାହିଁ, ସଚ୍ଚୋଟ। ଆମେ ଅଳ୍ପ କିଛି ୱିକେଟ୍ ପାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲୁ ଏବଂ ଆପଣ ପଛ ପଟରେ କିଛି ଜିନିଷ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। “

Leave a Reply

Your email address will not be published.