ବନ୍ଦ ହେବ ୱାସିମ୍ ଜାଫରଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ ସଂଜୁ ସାମସନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଜେଣ୍ଡା ତାଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କର ଜଣେ ବଡ଼ ପ୍ରଶଂସକ ଅଛନ୍ତି | ନଭେମ୍ବର 25 ରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଭାରତ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ODI ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶ ବିଷୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ୱାସିମ ଜାଫରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ସାମସନଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନଥିଲା, ଏବଂ ଭେଟେରାନ୍ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ସହ ଯାଇଥିଲେ, ଯାହା କେରଳ ଭିତ୍ତିକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସହ ଭଲରେ ଯାଇ ନଥିଲା। ସେମାନେ ଜାଫରଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିବା ପାଇଁ ହାତ ମିଳାଇଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଜେଣ୍ଡା ଚଳାଇବା ପାଇଁ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ଏଲୋନ୍ ମସ୍କଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। T20I ତୁଳନାରେ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଏକ ଦିନିକିଆ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି | ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ 27 ଟି ଦିନିକିଆରେ ହାରାହାରି 36.52 ରନ୍ କରି 840 ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ 108.80 ହାରରେ ଶହେ ପଚାଶ ବର୍ଷ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, 10 ଦିନିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରେ ସାମସନ୍ ହାରାହାରି 73.50 ରେ 294 ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଦୁଇଟି ପଚାଶ ବର୍ଷ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ରନ୍ 106.13 ହାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ଜଷ୍ଟିନ ଲେଙ୍ଗର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ ବୋଲି କହିବା ପରେ ତାଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି

ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଅସୁବିଧା ଥିବା ଦର୍ଶାଇ ଜଷ୍ଟିନ ଲେଙ୍ଗର ସମସ୍ତ ଦାବିକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଜଷ୍ଟିନ ଲେଙ୍ଗର ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଅସୁବିଧା ଥିବା ଦର୍ଶାଇ ସମସ୍ତ ଦାବିକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ କମିନ୍ସଙ୍କ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ବହୁତ ସମ୍ମାନ ଅଛି ଏବଂ ସେ ଜଣେ ଭଲ ମଣିଷ। ସେ ତାଙ୍କ ପିଠି ପଛରେ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଖରାପ କଥା କହି ସେମାନଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ ବୋଲି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଦଳର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉପରେ ଘୋର ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ।

7 ନ୍ୟୁଜ୍ ପର୍ଥ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଲେଙ୍ଗର ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଏବଂ କମିନ୍ସଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି  ମତଭେଦ ନାହିଁ ଏବଂ ସେ ଟେଷ୍ଟ ନେତାଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। “ମୁଁ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରେ, ଯିଏ ଜଣେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଖେଳାଳି। ସେ ଜଣେ ଭଲ ମଣିଷ, ଏବଂ ଆମର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ | ଦଳର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଏବଂ ସେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର କିପରି ଅଛନ୍ତି ମୁଁ ନିକଟରେ ପାଟିଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ବିସ୍ତାର କରିନଥିବା ପୂର୍ବତନ କୋଚ୍ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କଦାପି ସମାଲୋଚନା କରିନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସଚ୍ଚୋଟତାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତି ନାହିଁ। “ଭୟଭୀତ ଶବ୍ଦ କମିନ୍ସଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମୁଁ କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି କହି ନ ଥିଲି। ମୁଁ ମୋର ପୋଡକାଷ୍ଟରେ ଟିମ୍ ପାଏନ୍, ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଏବଂ ଆରୋନ୍ ଫିଞ୍ଚଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲି | ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରୁ ନଥିଲି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.