ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ଉପରେ ଅପମାନଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ଫସିଲେ ୱାସିମ୍ ଆକ୍ରାମ

ପ୍ରଶଂସକମାନେ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ସଫଳତାର ଏକ ବିରାଟ ଅଂଶ ଗଠନ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସମାନ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଏକ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରନ୍ତି ଯାହା ସେମାନେ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ବହୁତ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ, ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଏକ ହୋଟେଲ ରୁମ୍ ଭିଡିଓ ଏକ ହୋଟେଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଅନ୍ଲାଇନ୍ରେ ସେୟାର କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଗୋପନୀୟତାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା ​​| ପରିଶେଷରେ ଏହି ମାମଲାଟି ମରିଗଲା କିନ୍ତୁ ଏକ କଠୋର ବାସ୍ତବତାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ନୁହେଁ – କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ସହିତ ଏହି ଅବସାଦ ସହିତ କ’ଣ ଅଛି ଏବଂ ରେଖା କେଉଁଠାରେ ଟାଣି ହେବ? ଯେତେବେଳେ କିଛି ପ୍ରଶଂସକ ଜଣେ ଖେଳାଳୀ ପ୍ରତି ନିଜର କ୍ରେଜ୍ ସହିତ ଅତିକ୍ରମ କରନ୍ତି, ଅନ୍ୟମାନେ କେବଳ ନିଜର ମତ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆକୁ ଯାଆନ୍ତି | ଅବଶ୍ୟ, ସେଠାରେ ଯେଉଁମାନେ ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି, ଅନ୍ୟମାନେ, ସାଧାରଣତ ଟ୍ରୋଲ୍ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା, ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରିବା କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅପମାନଜନକ କଥା କହିବାଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଆନ୍ତି ନାହିଁ |

ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଏ-ସ୍ପୋର୍ଟସରେ ‘ପାଭିଲିୟନ୍’ ଶୋ’ରେ ଘଟିଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ନିଜକୁ ଆହତ କରିବା ପରେ ଏବଂ ଅବଶିଷ୍ଟ ଦୁଇଟି ଓଭରରେ ବୋଲିଂ କରିପାରିନଥିଲେ। ଏହି ଖେଳ ପ୍ରତି ଶାହିନଙ୍କ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ଉପରେ ପ୍ରଶଂସକ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ୱାସିମ ଆକ୍ରାମଙ୍କ କ୍ରୋଧରୁ ରକ୍ଷା ପାଇପାରିନଥିଲେ, ଯିଏ ଚାଳକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ମନକୁ ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ କରି ଦେଇଥିଲେ। ତୁମେ ଅପମାନିତ କରୁଛ ,ମୁଁ ଇଚ୍ଛା କରେ ତୁମେ ମୋ ସାମ୍ନାରେ ଥାଆନ୍ତା , କ୍ରୋଧିତ ଆକ୍ରାମ ବାୟୁରେ କହିଲା | ମୂଳତ ଉର୍ଦ୍ଦୁ ଭାଷାରେ ଇଂରାଜୀରେ ଅନୁବାଦ ହୋଇଥିବା ଏହି ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖାଥିଲା: “ଭୟଭୀତ ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି … ତୁମେ 5 ଟି ଡେଲିଭରି ବୋଲିଂ କରିବା ଉଚିତ୍ କିନ୍ତୁ ଭୟଭୀତ ପରି ତୁମେ ଭୂମିରୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲ।”

ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଶାହିନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣ୍ଠୁରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା ​​ଏବଂ 16 ତମ ଓଭରରେ ବାମହାତୀ ପେସରଙ୍କୁ ପଡ଼ିଆ ଛାଡିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଧରିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ଶାହିନ୍ ତାଙ୍କ ଆଣ୍ଠୁରେ ଗୁରୁତର କ୍ଷତି କରିଥିଲେ। ଏବଂ ହ୍ୟାରି ବ୍ରୁକ୍ ଙ୍କ ବରଖାସ୍ତ ସଫଳ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଆଘାତ ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ବାଧ୍ୟ କରିବାକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ଗୁରୁତର ଥିଲା | ଇଂଲଣ୍ଡକୁ 30 ଟି ବଲରୁ 41 ଟି ୱିକେଟ୍ ବାକି ଥିବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ଚାପ ପ୍ରୟୋଗ କରି ଶାହିନ୍ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଫେରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ହେବା ପରେ ସେ ଟାଣି ନେଇଥିଲେ। ଇଫ୍ଟିଖର ଅହମ୍ମଦଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଓଭର ଶେଷ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବନ୍ୟାଜଳ ଖୋଲିବା ପାଇଁ 6 ଟି ଚୌକା ମାରିଥିଲା। ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଶାହିନଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଭୁଲ ସମୟରେ ଆସିଥିଲା ​​କାରଣ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏହାର ସୁଯୋଗ ଦେଖି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଟାଇଟଲ ଜିତିବା ପାଇଁ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.