ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ହେଲେ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ବହୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ସୋମବାର ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସବୁଠାରୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଦଳକୁ ନାମିତ କରିଛି। ଦୁଇ ଭାରତୀୟଙ୍କ ନାମ ରଖାଯାଇଛି ଏବଂ ସେମାନେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କେହି ନୁହଁନ୍ତି | ମୋଟ ଉପରେ, 6 ଟି ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ମୋଷ୍ଟ ମୂଲ୍ୟବାନ ଦଳରେ ନାମିତ କରାଯାଇଛି | ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଇଂଲଣ୍ଡ, ରନର୍ସ ଅପ୍ ପାକିସ୍ଥାନ, ସେମିଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଜିମ୍ବାୱେ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ତାରକାମାନେ ଚମତ୍କାର ଲାଇନରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ଏକ ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ କ୍ୟାପଟେନ, ୱିକେଟ୍ କିପର ତଥା ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଜୋସ୍ ବଟଲର, ସାଥୀ ଓପନର୍ ଆଲେକ୍ସ ହାଲ୍ସ ଏବଂ ସିମର ସାମ କୁରେନ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଟାଇଟଲ୍ ପାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ କଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ତାରକା ଗ୍ଲେନ୍ ଫିଲିପ୍ସ, ଭାରତର ଟଲିସମ୍ୟାନ୍ ବିରାଟ କୋହଲି – ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଅଗ୍ରଣୀ ରନ୍ ସ୍କୋରର – ପାକିସ୍ତାନର ବାମହାତୀ ଶାହିନ୍ ଶାହା ଆଫ୍ରିଦି ଏବଂ ଜିମ୍ବାୱେର ସିକନ୍ଦର ରଜାଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନ ରହିଛି। No.3 ରେ ବ୍ୟାଟିଂ ହେଉଛି ଭାରତୀୟ ସୁପରଷ୍ଟାର କୋହଲି, ଯିଏ ଚମତ୍କାର ହାରାହାରି 98.66 ରେ 296 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋରର୍ ଭାବରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲେ | କୋହଲି ନିଜର ଅଭିଯାନକୁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ 82 ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ନ କରି ଏକ ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ ଫାଇନାଲ ବଲ ଚାରି ୱିକେଟ ବିଜୟରେ ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ଲଙ୍ଗର କରିଥିଲେ।

ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ 64 ରନ, ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ 62 ଏବଂ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ 50 ରନ, ଆଧୁନିକ ଯୁଗର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଧଳା ବଲ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ରାଉଣ୍ଡ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା ​​| ସାମଗ୍ରିକ ଭାବେ 239 ରନ୍ ସହ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ତୃତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ଫେଲୋ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଯାଦବ ନଂ 4 ରେ ସ୍ଲଟ୍ କରିଛନ୍ତି | ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ତିନି ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ – ସିଡନୀରେ 51 ନୁହେଁ – ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା – ପର୍ଥରେ 68 – ଏବଂ ଜିମ୍ବାୱେ – 61 ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ ମାତ୍ର 25 ବଲରୁ ଆଉଟ୍ ହୋଇନଥିଲେ – ସେ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ ଗୋଲ୍ ସ୍କୋର କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ତାଙ୍କର six ଟି ଇନିଂସରେ 189.68 ର | ସମୀକ୍ଷକ, ପୂର୍ବତନ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳାଳି ତଥା ସାମ୍ବାଦିକ ଇଆନ୍ ବିଶପ୍ (କନଭେନର), ମେଲ ଜୋନ୍ସ (ଉଭୟ ସମୀକ୍ଷକ), ଶିବନାରାଇନ୍ ଚାନ୍ଦପାଲ୍ (ଆଇସିସି ହଲ୍ ଅଫ୍ ଫ୍ୟାମର୍), ପାର୍ଥା ଭଦୁରୀ (ସାମ୍ବାଦିକ, ଟାଇମ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ), ଏକ ଚୟନ ପ୍ୟାନେଲ ଦ୍ୱାରା ଏହି ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ଟାଣି ନିଆଯାଇଥିଲା। ୱାସିମ ଖାନ (କ୍ରିକେଟର ଆଇସିସି ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର)

ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ସବୁଠାରୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଦଳ ହେଉଛି (ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମରେ):

ଆଲେକ୍ସ ହେଲ୍ସ (ଇଂଲଣ୍ଡ) – 42.40 ରେ 212 ରନ୍ |

ଜୋସ୍ ବଟଲର୍ (c / wk) (ଇଂଲଣ୍ଡ) – 45.00 ରେ 225 ରନ୍ ଏବଂ ନଅଟି ବରଖାସ୍ତ |

ବିରାଟ କୋହଲି (ଭାରତ) – 98.66 ରେ 296 ରନ୍ |

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ (ଭାରତ) – 59.75 ରେ 239 ରନ୍ |

ଗ୍ଲେନ୍ ଫିଲିପ୍ସ (ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ) – 201 40.20 ରେ ଚାଲିଥାଏ |

ସିକନ୍ଦର ରଜା (ଜିମ୍ବାୱେ) – 27.37 ରେ 219 ରନ୍ ଏବଂ 15.60 ରେ 10 ୱିକେଟ୍ |

ଶାଦବ ଖାନ (ପାକିସ୍ଥାନ) – 24.50 ରେ 98 ରନ୍ ଏବଂ 15.00 ରେ 11 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛି

ସାମ୍ କୁରାନ୍ (ଇଂଲଣ୍ଡ) – 11.38 ରେ 13 ୱିକେଟ୍ |

ଅନ୍ରିଚ୍ ନର୍ଟେଜେ (ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା) – 8.54 ରେ 11 ୱିକେଟ୍ |

ମାର୍କ କାଠ (ଇଂଲଣ୍ଡ) – 12.00 ରେ 9 ୱିକେଟ୍ |

ଶାହିନ୍ ଶାହା ଆଫ୍ରିଦି (ପାକିସ୍ତାନ) – 14.09 ରେ 11 ୱିକେଟ୍ |

ଦ୍ୱାଦଶ ଖେଳାଳି: ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ଭାରତ) – 25.60 ରେ 128 ରନ୍ ଏବଂ 18.25 ରେ ଆଠଟି ୱିକେଟ୍ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.