ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ ରେ ବିରାଟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଜିତେଇବେକି ଇଣ୍ଡିଆକୁ ସେମିଫାଇନାଲ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ନେଉଛି | ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟ୍‌ରେ ରଖନ୍ତୁ, ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ ଓପନର କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ହାରିଯିବାରୁ ହଲଚଲ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଅବଶ୍ୟ, ଏହା ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ମଝିରେ ଆସିଥିଲା।  ମଝିରେ ବସିବା ପାଇଁ ଓଭର ନେଇଥିବା କୋହଲି ସର୍ବାଧିକ ଲାଇମଲାଇଟ୍ ଚୋରି କରିଥିଲେ ଯାହାକୁ ସେ କ୍ରିସ୍ ୱୁକ୍ସଙ୍କ ବୋଲ୍ଡ ଇନିଂସର 4th ର୍ଥ ଓଭରରେ ମାରିଥିଲେ। ସେ କୋହଲିଙ୍କଠାରୁ ଏକ ପିଚ୍ ଅପ୍ ଡେଲିଭରି ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଏହାକୁ ଅତିରିକ୍ତ କଭର ଉପରେ ରଖିଥିଲେ। ଏବଂ, ଟାଇମିଂ ଏତେ ଭଲ ଥିଲା ଯେ ଏହା ସହଜରେ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ​​| ତଥାପି, ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କହିଛନ୍ତି: “ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ | ଏକ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସେମିଫାଇନାଲ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ବଲ ଏଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ | ସେହି ସମୟରେ, ଶାନ୍ତ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଏବଂ ଆମକୁ ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚାଇଥିବା ପ୍ରକ୍ରିୟାଗୁଡ଼ିକୁ ଅନୁସରଣ କରିବା |

India’s Virat Kohli (R) and India’s captain Rohit Sharma shake hands after their victory during the ICC men’s Twenty20 World Cup 2022 cricket match between India and Netherlands at the Sydney Cricket Ground in Sydney on October 27, 2022. (Photo by Saeed KHAN / AFP) / — IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE – STRICTLY NO COMMERCIAL USE —

 ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଜକୁ କିପରି ଶାନ୍ତ ମନେ କରନ୍ତି ବୋଲି ପଚାରନ୍ତି | ସେଥିରୁ ଅନେକ ପ୍ରସ୍ତୁତିରୁ ଆସିଥାଏ | ଯଦି ତୁମେ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ କର ଏବଂ ସମସ୍ତ ବାକ୍ସକୁ ଟିକ୍ କର, ଯଦି ତୁମେ ତୁମର କ skills ଶଳ ବିଷୟରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସୀ, ତୁମେ ଶାନ୍ତ ରହିବ | ବେଳେବେଳେ ମୁଁ ଅନୁଭବ କରେ ଯେ ଆମେ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁନାହୁଁ କିମ୍ବା ବୋଧହୁଏ ସେମାନେ (SKY, କୋହଲି) ବହୁତ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି (ହସୁଛନ୍ତି) | ସେ (କୋହଲି) ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଏହା କରିଆସୁଛନ୍ତି, ମୁଁ ତଥାପି ଭାବୁଛି ସେ (SKY) ଦୁଇ ବର୍ଷ ବିଳମ୍ବରେ ତାଙ୍କର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି, ଭଗବାନ ପ୍ରକୃତରେ ଦୟାଳୁ ଏବଂ ସେ ଆମ ପାଇଁ ଚମତ୍କାର ରହିଛନ୍ତି। ”

ନଭେମ୍ବର 10 ଗୁରୁବାର ଦିନ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସେମିଫାଇନାଲରେ କମ୍ ସ୍କୋର ପାଇଁ ଭାରତର ଉପ-ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଆଉ ଜଣେ ବରଖାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଦୁଇ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ ବ୍ୟତୀତ ସେ ଜିମ୍ବାୱେ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଏକ ପ୍ରଭାବ | ରାହୁଲ ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସରେ ଏକ ସୀମା ସହ ମାର୍କରୁ ଓହରି ଯାଇଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ କ୍ରିସ୍ ୱୁକସ୍ ତାଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ସେ ଏକ ପାତ୍ରକୁ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ଯାହାକି ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଭୂପୃଷ୍ଠରୁ କିଛି ବାଉନ୍ସ ବାହାର କରିଥିଲା ​​| ରାହୁଲଙ୍କ ପାଦ କାମ ଖରାପ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସେ ଶଟ୍‌ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ଜୋସ୍ ବଟଲର୍ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ସରଳ କ୍ୟାଚ୍ ନିଆଯାଇଥିଲା। 9th ଓଭରରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା କ୍ରିସ ଜୋର୍ଡାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ବହୁତ ସ୍କ୍ରାଚି ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ଅନେକ ସଟ୍ ଭୁଲ୍ କରିଥିଲେ | ସେ ଆଜି ଏକ ଗୀତ ପାଇନଥିବା ପରି ମନେହୁଏ ଏବଂ 28 ବଲରେ 27 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ | ଏହି କ୍ରିଜରେ ଭାରତର ଦୁଇ ଇନ-ଫର୍ମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏକ ସହଭାଗିତା ଗଠନ କରି ଭାରତକୁ ଭଲ ସ୍କୋରକୁ ନେଇଯିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। କ୍ରିଜରେ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ରହିବା ଆଜି ଆଡିଲ ରସିଦଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବରଖାସ୍ତ ହେବା ପରେ 10 ଟି ବଲରେ 14 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା। କ୍ରିଜରେ ରହିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ନକ୍ ଗୋଟିଏ ଚାରି ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଛଅଟି ଆପୋଷ ବୁ .ାମଣା କରିଥିଲା ​​|

Leave a Reply

Your email address will not be published.