ଭାରତ ପରାଜୟ ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଟି -20 କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବେ ଓ କୋଚ୍ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ନେବେ ବ୍ରେକ

ମୃତ୍ୟୁ ଓଭର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୱିକେଟ୍ ରଖିବା ଏବଂ ତା’ପରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ୟାଡଲକୁ ଠେଲିବା ପାଇଁ ଗୁରୁବାର (ନଭେମ୍ବର) ରେ ଜୋସ୍ ବଟଲର ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ 10 ୱିକେଟ୍ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଏକ ସ୍ଥାନ ବୁକ୍ କରିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁକୁ 169 ରନ୍ ପଛରେ ଗୋଡ଼ାଇଥିଲେ। କେଏଲ ରାହୁଲ  ଶୀଘ୍ର ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିବା ପରେ ଭାରତ ଏକ ମନ୍ଥର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡର ଜୋସ୍ ବଟଲର ଏବଂ ଆଲେକ୍ସ ହେଲ୍ସଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଉଭୟ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ରନ୍-ରେଟ୍ ଉଚ୍ଚ ରଖିବା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେ।

ଶେଷରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଯିଏକି ଭାରତକୁ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ମୋଟ 168 ରେ କ୍ରୁଜ୍ କରିଥିଲେ, ଯେହେତୁ ସେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା 28 ରନ୍ କରି 33 ଟି ବଲରୁ 63 ରନ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ କୋହଲି 50 (40) ମଧ୍ୟ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ 150 ରୁ ଅଧିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ପରାଜୟ ପରେ ଏହା ଅନେକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହାଇଲାଇଟ୍ କରାଯାଇଥିଲା ଯେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏକମାତ୍ର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯିଏକି 150 ରୁ ଅଧିକ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ ସହ ସହଜ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି ଏବଂ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ ଗୁରୁବାର ଦିନ ସେ ଦିନ ହୋଇନଥିଲେ କାରଣ ସେ 10 ଟି ବଲ୍ରୁ ମାତ୍ର 14 ଟି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇଥିଲେ। । ।

ଶେଷରେ, ଇଂଲଣ୍ଡର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଯାହାକି ଏକ ଜୁଆ ଥିଲା ଯାହା ବ୍ୟାକଫାୟାର କରିପାରିଥାନ୍ତା ଏବଂ ଉଭୟ ଓପନର ସେମାନଙ୍କୁ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ବିଶ୍ୱକପ ସେମିଫାଇନାଲରେ 20 ଟି ବଲ ସହିତ 10 ୱିକେଟରେ ବିଜୟ ପାଇଁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଇଂଲଣ୍ଡ ନିଜ ପାଇଁ କାମ ସାରିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଗେମପ୍ଲାନରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଉଠାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେବା ପାଇଁ ଭାରତ ପାଇଁ ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଆର ଅଶ୍ୱିନ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କ ଭଳି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଥିଲା।

“ସେମିଫାଇନାଲ ଖେଳ ପରେ, ଏହା ବିଷୟରେ କହିବା ବହୁତ ଶୀଘ୍ର … ଏହି ଯୁବକମାନେ ଆମ ପାଇଁ ଭୟଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଉପରେ ପ୍ରତିଫଳନ କରିବାକୁ ଆମକୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ସମୟ ଅଛି। ଏମାନେ ପ୍ରକୃତରେ ଗୁଣାତ୍ମକ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି। ନୁହେଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସାମଗ୍ରୀ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କିମ୍ବା ଚିନ୍ତା କରିବାର ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ। ଆମ ପାଖରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମୟ, ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ରହିବ ଏବଂ ଆମେ ଆଗାମୀ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ ବୋଲି କୋହଲିଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଏବଂ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ କୋ। ଭାରତ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.