ବର୍ଷା ହିଟ ଖେଳରେ ଭାରତ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାରଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି କିଛି କହିଲେ ବିରାଟ

ଭାରତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଏକ ଭଲ ରନ୍ କରିଛି, ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚାରିଟି ସୁପର 12 ଗେମ୍ ମଧ୍ୟରୁ ତିନୋଟି ଜିତିଛି ଏବଂ ବୋର୍ଡରେ ପଏଣ୍ଟ ପାଇ ଗ୍ରୁପ୍ -2 ଟେବୁଲ୍ ଉପରେ ବସିଛି | ବାସ୍ତବରେ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଭିଯାନର ଦୁଇଜଣ ମୁଖ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି। ଦୁହେଁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଗିଦାରୀ ସିଲ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପଡ଼ିଆରେ ସେମାନଙ୍କର କାମାଡେରି ବହୁତ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି | ଅବଶ୍ୟ, ଏହି କାମନା ବର୍ତ୍ତମାନ ପଡ଼ିଆକୁ ବିସ୍ତାର କରିଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି, ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ଆଦାନ ପ୍ରଦାନ ଦ୍ୱାରା ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି | ବର୍ଷା-ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ଖେଳରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ନିଜର ଶେଷ ଗେମ୍ ଜିତିବା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଖେଳର ଅନେକ ଚିତ୍ର ସେୟାର କରିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ, ଦୁଇଜଣ ଅଂଶୀଦାର ଗତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ପରସ୍ପରର ପୋଷ୍ଟରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିବାରୁ ଯଥେଷ୍ଟ ଉତ୍ସାହ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି | ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ବିରାଟ କୋହଲି ତାଙ୍କ ଜିମରେ କାମ କରୁଥିବା ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏହାକୁ ରେକର୍ଡିଂ ପାଇଁ ଶ୍ରେୟ ଦେଇଥିଲେ।

ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଉଭୟ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲି ଚାରିଟି ଖେଳରୁ 220 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ, ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ତିନୋଟି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଏହି ସଂସ୍କରଣରେ ସେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହକାରୀ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଇତିହାସରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହକାରୀ ଭାବରେ ମହେଲା ଜୟୱାର୍ଡେନଙ୍କ ରେକର୍ଡକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି। ବିରାଟ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏକ୍ସ-ପାକ୍ ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜାମ ଏବଂ କୋ ଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟିଂ ଯୋଡିଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରେରଣା ନେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି|

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଦୁଇଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଟି-୨୦ରେ 965 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି 2022 ମସିହାରେ ଟି-୨୦ରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହକାରୀ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଖେଳର କ୍ଷୁଦ୍ର ଫର୍ମାଟରେ ମଧ୍ୟ ସେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.