ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର୍ କହିଲେ ମୁଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଅଧିକ ରନ୍ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପାଇଁ ହୋଇପାରିଲାଣି

ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର ସୟଦ ମୁଶତାକ ଅଲି ଟ୍ରଫିରେ 68 *, 57, 42, ଏବଂ 28 ସ୍କୋର ସହିତ ତାଙ୍କ ଘରୋଇ ସିଜିନକୁ କମ୍ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ନାମରେ ବହୁତ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଥିଲେ | ଷ୍ଟାରିକେସରେ ଗୋଡକୁ ମୋଡ଼ିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ​​ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀରେ ଅଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଅଲରାଉଣ୍ଡର କେବଳ ଏନସିଏରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସହ ଯଥାଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି। ଏହା କରିବା ଅପେକ୍ଷା ଏହା ସହଜ ଅଟେ ଏବଂ ଆୟର୍ ଏହା ଜାଣନ୍ତି | ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ହରାଇବାକୁ କିଛି ଭୁଲ କରିନାହାଁନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ସେ ପାଇଥିବା ସୀମିତ ସୁଯୋଗରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ସିରିଜରେ ନିମ୍ନ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି କିଛି ଭଲ ନକ୍ ଖେଳିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେ ସବୁବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପସନ୍ଦ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପୁରା ଫିଟନେସ୍ ଫେରି ପାଇବା କ୍ଷଣି ଆୟରଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳରୁ ଓହରି ଯାଇଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ଦଳ ପରିଚାଳନା ଠିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବା 27 ବର୍ଷୀୟା ପ୍ରଥମ ହେବ। ସେ ତଥାପି ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚି ନାହାଁନ୍ତି, ଯିଏ ବ୍ୟାଟ ଏବଂ ବଲରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଜଣେ ନେତା ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ବାଇଗଣୀ ରଙ୍ଗର ପ୍ୟାଚ୍ ମାରିଛନ୍ତି। “ଭାରତୀୟ ଦଳ ସହିତ କିଏ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚାଲିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ? ଯଦିଓ ମୁଁ ଏହା ଚାହେଁ, ତଥାପି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଭୋଇ କିପରି ଫେରି ଆସିଲେ ମୁଁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ବୁଝିଥିଲି । ସେ ଯାହା କରିଥିଲେ ତାହା ପ୍ରକୃତରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଥିଲା। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳ ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଳ ବାଛିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | କପ୍। ମୁଁ ସେଠାରେ ରହିବାକୁ ଚାହିଁଥା’ନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ପୁନର୍ବାର ଏହା ମୋ ହାତରେ ନାହିଁ ବୋଲି ଆଇୟର କ୍ରିକେଟ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି।

ଲଙ୍କି ବାମହାତୀ, ଯାହାର ଖ୍ୟାତି ଦାବି ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ର ୟୁଏଇ ଲେଗରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ପାଇଁ ଅର୍ଡରର ଶୀର୍ଷରେ ଏକ ସଫଳତା ଥିଲା, ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଖେଳୁଥିବା ଦଳ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଚିନ୍ତା ନକରି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିବା | ସେ ଖେଳୁଥିବା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ | “ମୁଁ ସବୁବେଳେ କ୍ରିକେଟ୍ କୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଭାବରେ ଦେଖୁଥିଲି। ଯଦି ମୁଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ସହିତ ଖେଳୁନାହିଁ, ତେବେ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିବା କିମ୍ବା ଘରୋଇ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ମୋ ରାଜ୍ୟ ଦଳକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବା ମୋର ସୁଯୋଗ। ମୋର କାମ କେବଳ ମୋର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଠିକ୍ କରିବା ଏବଂ ଚିନ୍ତା କରିବା ନୁହେଁ। ଚୟନ ବିଷୟରେ। ମୁଁ ହୁଏତ ଟି -20 ଏବଂ ODI ପାଇଁ ଦଳରେ ରହିଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ ଆଘାତ ପାଇଥିଲି। ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଖେଳିବାକୁ ଆସିବି, ମୁଁ ମୋର ଶ୍ରେଷ୍ଠତ୍ୱ ଦେବି ଏବଂ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବି ନାହିଁ। ” ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି।

ଆୟର କହିଛନ୍ତି, ଭାରତୀୟ ଦଳ ପରିଚାଳନା ତାଙ୍କ ସହ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବାକୁ କହିଛି। “ମୁଁ ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିଲି। ଦଳକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ମୋତେ କଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ମୁଁ ଜାଣିଥିଲି। ଏହା ବ୍ୟାଟିଂ, ବୋଲିଂ କିମ୍ବା ଫିଲ୍ଡିଂ ହେଉ – ସବୁକିଛି। (ରହିବା) ଭଲ ନୁହେଁ। ମୋତେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଏବଂ ମୁଁ ଯେପରି ତୁମକୁ କହିଥିଲି, ଆମର ସେଟ୍ ଅପ୍ ଏତେ ଭଲ ଯେ ଯଦି ଭାରତ ନୁହେଁ, ତେବେ ଆଇପିଏଲ୍, ଯଦି ଆଇପିଏଲ୍ ନୁହେଁ, ତେବେ ଘରୋଇ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ଯଦି ସେଗୁଡିକ ନୁହେଁ – ତେବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲିଗ୍ | ତାହା କେବେ ଶେଷ ହେବ ନାହିଁ | ଏବଂ ମୁଁ ନିଜକୁ ଭାଗ୍ୟବାନ ମନେ କରେ | ସେହି ଉପାୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.