ଉମରାନ ମଲିକ୍ NZ T20s ପୂର୍ବରୁ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ପେସର ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କ ଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ

ସେମାନଙ୍କ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଅଭିଯାନର ଏକ ନିରାଶାଜନକ ସମାପ୍ତି ପରେ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ପୁନର୍ବାର ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହିଁବ, ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଏକ ପୂର୍ଣ୍ଣ-ସୀମିତ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାର ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଟି -20 ଶୋ ’ପରେ ସିନିୟର ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଉଥିବାରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାରତୀୟ ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ରିଗେଡ୍ର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। ସିନିୟରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟିଂରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏବଂ ଇଶାନ କିଶାନଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ। ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଅନ୍ୟ ଏକ ନାମ ଯାହାକି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ସ୍ନିଗ୍ଧ ହେବା ପରେ ସେ ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ଭାରତ ପାଇଁ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ସ୍ପିଡଷ୍ଟର ଉମ୍ରାନ ମଲିକଙ୍କ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ସହିତ ସମାନ ରହିଛି। ମଲିକ୍ ନିଜର ଭୟଙ୍କର ଗତି ସହିତ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ତରଙ୍ଗ ଦର୍ଘ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବାବେଳେ 22 ବର୍ଷୀୟ ଦ୍ରୁତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସର୍କିଟରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ପାରି ନାହିଁ |

ମଲିକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିନୋଟି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ 12.44 ଅର୍ଥନୀତିରେ ରନ୍ ଲିକ୍ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ହାତୁଡ଼ି ସତ୍ୱେ ମଲିକ ତାଙ୍କ ଗତି ହେତୁ ବିପୁଳ ସମର୍ଥନ ପାଇଛନ୍ତି ଏବଂ 2011 ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା ଜାହିର ଖାନ ବିଶ୍ୱାସ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ବାହାଘର ଯୁବ ପିଢିଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଶିକ୍ଷା ଅଟେ। ପ୍ରାଇମ୍ ଭିଡିଓ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ମିଡିଆ ଚାଟ୍ ସମୟରେ ସମାନ ଭାବରେ ତାଙ୍କ ମତାମତ ବାଣ୍ଟି ଖାନ୍ କହିଛନ୍ତି: “ତୁମର ପେସ୍ ଆକ୍ରମଣର ବିବିଧତା ଏକ ଜରୁରୀ ଅଟେ ଏବଂ ତୁମେ ସେହି ପ୍ରକାର ଢାଞ୍ଚା ଅନୁସରଣ କରୁଥିବା ଦଳ ଦେଖିଛ। ତୁମର ବାମହାତୀ ବୋଲର ଦରକାର, ତୁମର ଦରକାର ଯିଏ ବଲ୍ ସୁଇଙ୍ଗ୍ କରିପାରିବ, ତୁମର ଏପରି ଜଣେ ଦରକାର, ଯିଏ ଆଉଟ୍ ଆଉଟ୍ ଆଉଟ୍ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର |

ଯଦି ସବୁକିଛି ଗୋଟିଏ ପ୍ୟାକେଜ୍ ରେ ଅଛି, ତା’ହେଲେ ଆହୁରି ଭଲ କିନ୍ତୁ ଯଦି ନୁହେଁ, ତୁମେ ବୋଲିଂ ଲାଇନ୍ଅପ୍ ରେ ତୁମର ଆକ୍ରମଣରେ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଅବସ୍ଥାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | “ଉମରନ୍ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ପ୍ରତିଭା ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ପ୍ରକାରର ଏକ୍ସପୋଜର ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଯାଉଛି, ଯଦି ସେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଏହି ସ୍ଥାନ ଦଖଲ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ସେ କିପରି ଜିନିଷକୁ ଆଗକୁ ନେଇଯିବେ ସେ ବିଷୟରେ।”

Leave a Reply

Your email address will not be published.