ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା କହିଲେ 2024 ଟି -20 WC ପାଇଁ ଏହି ଯୁବ କ୍ରିକେଟର ଅଧିନାୟକ ହେବା ଉଚିତ୍

ମେଲବର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟ୍ରଫି ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଶେଷରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କୋ। 10 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଏହି ପରାଜୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି ଯେ ଦଳର ଅନେକ ସଦସ୍ୟ ଟି-୨୦ରେ ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ଲୁ ଜାରି ରଖିବାରେ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି କି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ଫିଟ୍ କି ନାହିଁ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ଆଣିଛି। ଅନେକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ 2022 ମସିହାରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସକୁ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲକୁ ନେଇଥିବା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ଫର୍ମାଟ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଧାଡିରେ ରହିବା ଉଚିତ ଏବଂ 1983 ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା କୃଷ୍ଣମାଚାର୍ଯ୍ୟ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଏଥିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଲରାଉଣ୍ଡର |

ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଏକ କଥାବାର୍ତ୍ତାରେ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଚୟନ କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଥିଲି କି ନାହିଁ, ମୁଁ କହିବି ଯେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା 2024 ବିଶ୍ୱକପ୍ ର ଅଧିନାୟକ ହେବା ଉଚିତ୍, ମୁଁ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଏହାକୁ ସେପରି କରିଥିଲି – ଏକ ନମ୍ବର | ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ନଭେମ୍ବର 18 ରୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରୁ 2024 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତ ସେମାନଙ୍କ ଟି -20 ଦଳ ଗଠନ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଉଚିତ। “ଏବଂ ଆଜିଠାରୁ ଏକ ପାର୍ଶ୍ୱ ପୁନନିର୍ମାଣ ଆରମ୍ଭ କର, ତାହା ହେଉଛି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସିରିଜରୁ ଯାହା ଏକ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି | ତୁମେ ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କର, ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି, ତୁମେ ବୁଝିବାକୁ ପଡିବ, 2 ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ | । ତେଣୁ, ତୁମେ ଯାହା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ ତାହା କର, ପରୀକ୍ଷା ଏବଂ ତ୍ରୁଟି ନୀତି, ତୁମେ ଯାହା ଚାହଁ ତାହା କର, ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କର, ତାପରେ ତୁମେ ଏକ ଦଳ ଗଠନ କର ଏବଂ 2023 ସୁଦ୍ଧା ନିଶ୍ଚିତ କର ଯେ ଏହା ସେହି ସ୍ତରରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳନ୍ତୁ ବୋଲି ପୂର୍ବତନ ଓପନର୍ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି।

କୃଷ୍ଣମାଚାର୍ଯ୍ୟ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣାରେ ଜୋର ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମିଶ୍ରଣରେ ଭାରତକୁ ଅଧିକ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ଆବଶ୍ୟକ। “ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଫାଷ୍ଟ-ବଲ୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଦରକାର। ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା, 1983 ବିଶ୍ୱକପ୍, 2011 ବିଶ୍ୱକପ୍, 2007 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍, ଆମେ କାହିଁକି ଜିତିଲୁ? ଆମର ଅନେକ ଫାଷ୍ଟ-ବଲ୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଏବଂ ସେମି ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଥିଲେ। ତେଣୁ, ଏହି ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କର – ହୁଡା ପରି (ଦୀପକ) ହୁଡା, ଆହୁରି ଅନେକ ହୁଡା ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଦୁଇଟି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ଭାରତର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିଥିଲେ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜରେ ଦଳକୁ ଆଗେଇ ନେବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.