ପୂର୍ବତନ IND କ୍ରିକେଟର କହିଲେ ସଞ୍ଜୁ ତାଙ୍କ ଥାଳିରେ ବହୁତ କିଛି ପାଇଛନ୍ତି. ସଞ୍ଜୁଙ୍କୁ ଡ୍ରପ୍ କରି ସମାଲୋଚନା ଘେରରେ ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ

କେବଳ ଚାଲିଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ଜୋତା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଅଣାଯାଇଥିବା ଷ୍ଟାନ-ଇନ୍ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କୁ ଦୁଇ ସୀମିତ ଓଭର ସିରିଜରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଅଭାବରୁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଡିଆ ତାରକା ଟି-୨୦ ମାଧ୍ୟମରେ ବେଞ୍ଚ ହୋଇ ଦୁଇଟି ODI ରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ତେବେ ଚାଲିଥିବା ସମାଲୋଚନା ମଧ୍ୟରେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ମୁରଲୀ କାର୍ତ୍ତିକ ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କ ପ୍ରତିରକ୍ଷାକୁ ଡେଇଁଛନ୍ତି। ଗତ ସପ୍ତାହରେ ସିରିଜ୍ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା “ରଣନତିକ କାରଣ” ହେତୁ ସାମସନ୍ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଚୟନ ହୋଇନଥିଲେ। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ODI ସିରିଜ୍ ଓପନର୍ରେ ସାମସନ୍ଙ୍କୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଏକ ଭଲ 36 ରନ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କ ସହ 96 ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡର ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ | ଭାରତ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ସନ୍ତୁଳନ ଚାହୁଁଥିବାରୁ ସାମସନ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ODI ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରୁ ଓହରି ଯାଇଥିଲେ।

ହାମିଲଟନ୍‌ରେ ଚାଲିଥିବା ୨ୟ ଦିନିକିଆରେ ରବିବାର ପ୍ରାଇମ ଭିଡିଓ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି କାର୍ତ୍ତିକ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ସାମସନଙ୍କୁ ଛାଡିବା କଠୋର ହୋଇଛି କିନ୍ତୁ ଦଳ ଚୟନ ପାଇଁ ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବାବେଳେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ପଛର କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। “ତୁମେ ବୋଲିଂ ବିକଳ୍ପ ଚାହୁଁଛ, ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ  ଭାରତ ପାଇଁ, ଆମର ଏଠାରେ ଥିବା ଶ୍ରେଷ୍ଠ 6, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ 6 ଟି କୋୖଣସି ପାତ୍ର ନୁହେଁ। ଏବଂ ମୁଁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲି, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ଉପରେ ଏହା କଠିନ ଅଟେ। ଆମେ ସମସ୍ତେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଜାରି ରଖିଛୁ ଯେ ସେ କେତେ ଭଲ, କାର୍ତ୍ତିକ କହିଛନ୍ତି। “ସେ ଆସି ଏକ ସୁନ୍ଦର ସ୍କୋର ପାଇଛନ୍ତି। ସେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରେ ବାସ୍ତବରେ ଭଲ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଛନ୍ତି। ହଁ, ଅନୁଭବ ହେଉଛି ତାଙ୍କୁ ଜାରି ରଖିବା ଏବଂ ତା’ପରେ ତାହା ଠିକ୍ ଅଟେ। କିନ୍ତୁ ପୂର୍ବ ଗେମ୍ରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ସତ୍ୱେ ସେ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କୁ ପାତ୍ରରେ ଆଣ, ଯାହା ଭଲ ଅଟେ |

“କିନ୍ତୁ ଆଶିଷ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ତୁମେ ତାଙ୍କୁ ଗେଟ-ଗୋରୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ବାଛୁଛ ଏବଂ ତା’ପରେ ତାଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଯାଉଛ, ତାହା ଏକ ଭିନ୍ନ କଥା। କିନ୍ତୁ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆସିବା ପରେ ଅନ୍ୟମାନେ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ .. ଦେଖନ୍ତୁ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ଅଛି। ଏହା ଏକ କଠିନ ପ୍ରଶ୍ନ। ମୁଁ ଜାଣେ ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ତାଙ୍କ ଥାଳିରେ ବହୁତ କିଛି ପାଇଛନ୍ତି, ସେ ଜଣେ ନ୍ୟାୟବାନ ବ୍ୟକ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.