ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ: ଗ୍ରୁପ -1 ରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଆଉଟ୍ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ଆହୁରି ଦୁଇଟି ବିଜୟ ଆବଶ୍ୟକ କରେ

ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚିଥିବାରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବୁଧବାର ଦିନ ଆଡିଲେଡରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ଭେଟିବ | ଏହି ସମୟରେ ଜିମ୍ବାୱେ ଦିନର ଅନ୍ୟ ମ୍ୟାଚରେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଭେଟିଛି। ଗ୍ରୁପ୍ 2 ରେ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବର୍ତ୍ତମାନ ତିନିଟି ଖେଳରୁ 5 ପଏଣ୍ଟ ପାଇ ପ୍ୟାକ୍ ଅଗ୍ରଣୀ | ଏହି ସମୟରେ, ତିନୋଟି ଖେଳରୁ ଚାରି ପଏଣ୍ଟ ସହ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି, ତା’ପରେ ବାଂଲାଦେଶ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚରୁ ଚାରି ପଏଣ୍ଟ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଆଉଟ୍ କରିବା ପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଦୁଇଟି ବିଜୟ ଆବଶ୍ୟକ କରେ।ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରୁ ତିନି ପଏଣ୍ଟ ସହ ଜିମ୍ବାୱେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି, ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରୁ ଦୁଇଟି ପଏଣ୍ଟ ସହ ପାକିସ୍ତାନ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଏହି ସମୟରେ, ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ତିନିଟି ଖେଳରୁ ଶୂନ ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ଟେବୁଲର ତଳେ ଅଛି |ଗ୍ରୁପ୍ 1 ରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଚାରିଟି ଖେଳରୁ ପାଞ୍ଚ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଟେବୁଲ ଉପରେ ରହିଛି, ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଇଂଲଣ୍ଡ (ଚାରି ମ୍ୟାଚରୁ ପାଞ୍ଚ ପଏଣ୍ଟ) ରହିଛି। ଆୟୋଜକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରୁ ପାଞ୍ଚ ପଏଣ୍ଟ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ମୁକାବିଲାରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଚାରିଟି ଖେଳରୁ ତିନୋଟି ପଏଣ୍ଟ ସହ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଚାରୋଟି ଫିକ୍ଚରରୁ ଦୁଇଟି ସହିତ ତଳ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି |

ସଦ୍ୟତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବ୍ରିସବେନ୍‌ରେ 20 ରନ୍‌ରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ବିଜୟ ପରେ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଜୋସ୍ ବଟଲର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଟସ୍‌ରେ କହିଥିଲି ଯେ ଅତୀତର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଷୟରେ ଆମେ ଅଧିକ ଚିନ୍ତା କରିନାହୁଁ, ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ଏବଂ ଦଳରେ ଆମର ମହାନ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି, ଆମର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଥିଲା ଏହା ଏକ ନିଷ୍ଠୁର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ, ଗତ ବର୍ଷ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା 5 ଟି ମ୍ୟାଚରୁ 4 ଟି ବିଜୟ ସତ୍ତ୍ୱେ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିଲା। ଏହା ଏକ ବିଶ୍ୱକପ, ଚାପ ପଡ଼ିବ ଏବଂ ଏହା ତଳେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଳ ଉନ୍ନତି କରିବେ। ଆମେ ଗଭୀର ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିଲି, ମୁଁ ଭାବିଲି ୱିକେଟ୍ ଟିକିଏ ଚତୁର ଥିଲା, ବିଶେଷକରି ସ୍ପିନ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଏବଂ ମୁଁ ଭାବିଲି ଆଲେକ୍ସ ହାଲ୍ସ ଏକ ଭଲ ହାତ ଖେଳିଛନ୍ତି, ଏହା ସବୁ ଭାଗିଦାରୀ ବିଷୟରେ, ଦିନେ ସେ ଯିବେ, ଅନ୍ୟ ଦିନ ଏହା ମୋ ପାଳି ହେବ |

“କ୍ୟାରିୟରର ଶେଷରେ ଏହା ଭଲ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ତରରେ ଜିନିଷଗୁଡିକୁ ପଛକୁ ଦେଖନ୍ତି (ଟି-୨୦ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋରର ଭାବରେ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରି) ଉଭୟ ବ୍ୟାଟ୍ ଏବଂ ବଲ୍ ସହିତ ନମନୀୟ ହେବା – ମୋଏନ୍ ଯେପରି ସେହି ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ, ସେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ବହୁତ ଚାପରେ ରଖିଥିଲେ | ହାଲ୍ସ ଚମତ୍କାର ଖେଳିଥିଲେ, ଆମେ ଜାଣୁ ସେ କ’ଣ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି | ଆପଣଙ୍କୁ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଧର୍ଯ୍ୟ ଧରିବାକୁ ପଡିବ | ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ଜାରି ରଖିବା। ସେମାନଙ୍କୁ ଠେଲିବା ଏବଂ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ। “

“ଆମେ 160-165 ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିଲୁ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏହାଠାରୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲୁ। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାରେ ସଫଳତା ପାଇଛୁ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳ, ଆମେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ଜିତିଥିଲୁ। ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ୱିକେଟ୍ ନେବାକୁ ପଡିବ। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ଠିକ୍ ଥିଲା। ଆଜି ଆମ ପାଇଁ ବିକଳ୍ପ। ପିଚ୍ ଟିକେ ଓଦା ଥିଲା। ସେ (କୁରାନ୍) ଭଲ ବୋଲିଂ କରି ୱିକେଟ୍ ମାରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଜିତିବା ଆବଶ୍ୟକ “ବୋଲି ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.