ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ: ସେମି ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଟିମ୍କୁ ଆଘାତର ଝଟକା ଭୟ

ଆଡିଲେଡରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଇଂଲଣ୍ଡ ସହ ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି। ପୁରୁଷମାନେ ବ୍ଲୁ ନକ୍ଆଉଟ୍ ଖେଳ ପାଇଁ ସୋମବାର, ନଭେମ୍ବର 7 ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପହଞ୍ଚି ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଅବଶ୍ୟ, ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଖୁସି ଖବର ନୁହେଁ କାରଣ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ଲୁରେ ଏକ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଆଘାତ ଭୟ ରହିପାରେ ଏବଂ ସେଥିରେ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ଘଟଣା ହୋଇପାରେ | ଅଭ୍ୟାସ ସମୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ବାହୁରେ ବାଜିଥିଲେ କାରଣ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଫିଜିଓ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ANI ସେହି ଛବିଗୁଡିକୁ ସେୟାର କରିଛି ଯେଉଁଠାରେ ରୋହିତ ଥ୍ରୋଡାଉନ୍ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା ପରେ ମାଡ ମାରିବା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ବସିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି | ରୋହିତଙ୍କ ଉପରେ ଏକ ବରଫ ପ୍ୟାକ୍ ଥିଲା ଏବଂ କିଛି ମିନିଟ୍ ପରେ ସେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଫେରିଥିଲେ। ଅବଶ୍ୟ, ଏହି ପ୍ରୟାସ ବୃଥା ହୋଇଥିବାରୁ ସେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ବିତରଣ ଖେଳିବା ପରେ ଅଧିବେଶନକୁ ପରିତ୍ୟାଗ କରି କିଛି ଅତିରିକ୍ତ ନର୍ସିଂ ପାଇଁ ଫେରିଗଲେ |

ଅଧିନାୟକ ଏକ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଫେରି ଆସି ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ଦଳ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦୃଶ୍ୟରେ ପୁନର୍ବାର ତାଙ୍କ ସଟ୍ ଖେଳିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ କାରଣ ଦ୍ୱିତୀୟ ଆଇସ୍ ପ୍ୟାକ୍ ଏହାର କୌଶଳ କରିଥଲା | ଦଳ ଆଶା କରିବ ଯେ ଝଟକା ଗୁରୁତର ନୁହେଁ ଏବଂ ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିନାୟକ ଦଳକୁ ଆଗେଇ ନେବାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ଅଛନ୍ତି। ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସମେତ ପାଞ୍ଚଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମାତ୍ର 89 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ରୋହିତ ହୁଏତ ଚାଲିଥିବା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭଲ ଫର୍ମରେ ନଥାଇ ପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମାର୍କ ଏବଂ କ୍ରିସ୍ ୱୁକ୍ସଙ୍କ ପରି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବାକୁ ଥିବା ପୁରୁଷଙ୍କ ଉପରେ ତାଙ୍କର ଦୃଢ଼ତା ଆବଶ୍ୟକ ହେବ। ଯେହେତୁ ଭାରତ ଅନ୍ୟ ଏକ ଆଘାତର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଦେଇପାରିବ ନାହିଁ | ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା (ଆଣ୍ଠୁ) ଏବଂ ସ୍ପିଡଷ୍ଟର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା (ପଛ) ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ବାଦ ପଡିଥିବାରୁ ଆହତ ହେତୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇଟି ବଡ଼ ଧକ୍କା ଦେଇ ସାରିଛି।

ତେବେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ଏହି ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଛାଡିଥିବା ଶୂନ୍ୟସ୍ଥାନ ପୂରଣ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି କାରଣ ସେମାନେ ଚାରିଟି ବିଜୟ ସହ ଗ୍ରୁପ୍ 2 ରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ରହିବେ | ଗତ ବର୍ଷ ସୁପର 12 ରୁ ଭାରତ ବାଦ୍ ପଡିଥିଲା ​​ଏବଂ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପର ଆଠଟି ସଂସ୍କରଣରେ ଏହା ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛି | ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏକ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଭେଟିଥିଲେ, 10 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ 2012 ରେ ଫେରି ଆସିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.