ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ: ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଚୟନ କୁ ନେଇ ହୋଇପାରେ ବହୁତ ବଡ ପରିବର୍ତନ

ଶୀର୍ଷରେ ଥିବା ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଫ୍ଲେୟାର ଚାହିଦା ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ବୁଧବାର ଆଡିଲେଡରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ବାଂଲାଦେଶ ଅପେକ୍ଷାକୃତ ଦୁର୍ବଳ ବାଂଲାଦେଶକୁ ନେଇ ଭାରତ ଏକ ଫର୍ମ ବାହାରେ ଥିବା କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ରହିପାରେ। ଖ୍ୟାତନାମା ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍ ଅପ୍ ପର୍ଥର ସବୁଠାରୁ ଶାନ୍ତ ଟ୍ରାକରେ ପହଂଚି କୋଚିଂ କର୍ମଚାରୀ, ବିଶେଷକରି କୋଚ୍ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ କିଛି ପଏଣ୍ଟ ଚିନ୍ତା କରିଥାନ୍ତେ। ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଭଳି ବଡ଼ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଫ୍ଲପ୍ ସୋ ସହିତ ତିନିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 22 ରନ୍ ପୁଣିଥରେ ଗୁଣାତ୍ମକ ଆକ୍ରମଣ ବିରୋଧରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ବଡ ମ୍ୟାଚ୍ ସ୍ୱଭାବ ଏବଂ କୌଶଳ ବିଷୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି | ତେବେ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ଉପରେ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କର ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ବିଶ୍ୱାସ ଥିବାରୁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଜାରି ରଖିପାରନ୍ତି। ବାଂଲାଦେଶ, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟଭାଗ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣ ହେତୁ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଟି -20 ଦଳର ସବୁଠାରୁ ସଜାଯାଇଥିବା ନୁହେଁ, ରାହୁଲଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ରୂପ ପାଇବା ପାଇଁ ଆଦର୍ଶ ବିରୋଧ ହୋଇପାରେ |

ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ, ତସ୍କିନ୍ ଅହମ୍ମଦ, ମେହିଡି ହାସନ ମିରାଜ, ଅଧିନାୟକ ଶାକିବ ଅଲ ହାସନ ଏବଂ ହାସନ ମହମୁଦଙ୍କୁ ନେଇ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ଭଲ କିନ୍ତୁ କୌଣସି ମାନଦଣ୍ଡ ଅନୁଯାୟୀ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରୀୟ ନୁହେଁ। ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ପଚାଶ ବର୍ଷରେ ଭଲ ଦେଖାଯାଉଥିବାବେଳେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ଚମତ୍କାର ନକ୍ ଖେଳି ସାରିଛନ୍ତି। ଅବଶ୍ୟ, ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରୁ ପନ୍ତଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ବହୁତ ବ୍ୟାକୁଳ କାରଣ ସେ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍ ଅପରେ ସେହି ଏକ୍ସ-ଫ୍ୟାକ୍ଟରକୁ ଆଣିଛନ୍ତି | ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ବ୍ୟାକ୍ ସ୍ପାସ୍ ଇସୁ କେବଳ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଛଦ୍ମବେଶରେ ଆଶୀର୍ବାଦ ହୋଇପାରେ। ବାଂଲାଦେଶ ଖେଳ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ପନ୍ତଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ସୁଯୋଗ ଖୋଲିପାରେ |

ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍ ଅପରେ ବାଂଲାଦେଶର ଚାରି ଜଣ ବାମହାତୀ ଅଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିନାୟକ ଶାକିବ, ଓପନର୍ ସୋମିଆ ସାର୍କ ଏବଂ ନଜମୁଲ ହୁସେନ୍ ଶାଣ୍ଟୋ ଏବଂ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଆଫିଫ୍ ହୁସେନ୍ ଧ୍ରୁବୋ ଏବଂ ଭାରତ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ଙ୍କ ସହ ଭାରତ ଜାରି ରଖିଛି କି ନାହିଁ ତାହା ଦେଖିବାକୁ କୌତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ପୂର୍ବ ଖେଳରେ ଡେଭିଡ ମିଲର, କିମ୍ବା ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଖେଳନ୍ତୁ |ଭାରତର ଆକ୍ରମଣ ବାଂଲାଦେଶ ସହିତ ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ଅଧିକ ସଂଘର୍ଷ କରିପାରିବ ନାହିଁ କାରଣ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଦଳର ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍ ଅପ୍ ଉପରେ ଏକ ଭିନ୍ନ ଧାର ରହିଛି। ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ବାଂଲାଦେଶର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନେ କିପରି ସଂଘର୍ଷ କରିଛନ୍ତି ତାହା କିଛି ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରମାଣିତ କରିବ | ସେମାନେ ଜିତିଥିବା ଦୁଇଟି ଗେମ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ଥିଲାବେଳେ ସେମାନେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଘନିଷ୍ଠ ଖେଳ ଖେଳିଥିଲେ |

ଭାରତ: ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଅଧିନାୟକ), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (ଡବ୍ଲୁ), ରିଷଭ ପନ୍ତ (ଡବ୍ଲୁ), ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଆର ଅଶ୍ୱିନ, ଆକ୍ସର ପଟେଲ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ସିଂ, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, ଦୀପକ ହୁଡା

ବାଂଲାଦେଶ: ଶାକିବ ଅଲ ହାସନ (ଅଧିନାୟକ), ନଜମୁଲ ହୁସେନ ଶାନ୍ତୋ, ସୌମ୍ୟ ସାର୍କ, ଆଫିଫ ହୋସେନ, ମୋସାଦେଡକ ହୋସେନ, ମେହିଡି ହାସନ ମିରାଜ, ଶୋରିଫୁଲ ଇସଲାମ, ଏବାଦୋଟ ହୋସେନ, ନୁରୁଲ ହାସନ, ଲିଟନ ଦାସ, ତସ୍କିନ୍ ଅହମ୍ମଦ, ହାସନ ମହମୁଦ, ୟାସିର ଅଲି ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.