T-20 WC: ପାକିସ୍ତାନ ହାରିବା ପରେ ଆଫ୍ରିଦି ଶାମୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ କୁ ନିନ୍ଦା କରି କହିଲେ ଏମିତି କିଛି

ପାକିସ୍ତାନର ସ୍ବପ୍ନ ରନ୍ ଏବଂ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଏବଂ କୋ’ର 1992 ବୀରତ୍ୱର ପୁନରାବୃତ୍ତି ପାଇଁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା କାରଣ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦଳ ହୋଇ ଦୁଇଥର ପୁରୁଷ ଟି -20 ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଜିତିଥିଲା। ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଗେମ୍ ଭାରତ ଏବଂ ଜିମ୍ବାୱେକୁ ହରାଇ ପାକିସ୍ତାନ ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଭାଗ୍ୟର ସ୍ପର୍ଶ ବ୍ୟତୀତ କ୍ରମାଗତ ତିନିଟି ବିଜୟ (ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ପରାସ୍ତ କରି) ସେମିରେ ପହଞ୍ଚି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଫାଇନାଲ୍ କରିଥିଲା। ପାକିସ୍ତାନ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ​​କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଭାରତ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ କାରଣ ଶେଷରେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଇଂଲଣ୍ଡ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ଲୁ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ଥିଲା। ଅନେକ ପାକିସ୍ତାନୀ ଭାରତର ହାରିବା ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଫାଇନାଲ ଜିତିବା ପରେ ପୂର୍ବତନ ପେସର ଶୋଏବ ଅଖତରଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ପାକ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କର ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା। ରବିବାର ଦିନ ଏମସିଜିରେ ହାରିଯିବା ପରେ ଅଖତର ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗିଥିବା ଇମୋଜି ଟୁଇଟ୍ କରିଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ପେସର୍ ରାୱଲପିଣ୍ଡି ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ କ -ଣସି ଅଜ୍ଞାତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି, ଦୁଖିତ ଭାଇ, ଏହାକୁ କରିସ୍ମା କୁହାଯାଏ।

ସ୍ୱାଭାବିକ ଭାବେ, ଶାମି ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ନିଆଁରେ ଲାଗିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଏହି ସମାଲୋଚନାର ପ୍ରତିବାଦ କରି କହିଥିଲେ, ‘ଟାଇଟ ପାଇଁ ଟାଟ।’ କେବଳ ପ୍ରଶଂସକ ନୁହଁନ୍ତି, ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ପେସର୍ଙ୍କୁ ନିନ୍ଦା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖେଳାଳିମାନେ ଏପରି ମଡେଲ କହିବାରେ ଅଧିକ ଦାୟୀ ହେବା ଉଚିତ୍ କାରଣ ସେମାନେ ରୋଲ୍ ମଡେଲ୍ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ କିପରି ଅଛି | ଆଫ୍ରିଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ କ୍ରୀଡା କେବଳ ସମ୍ପର୍କକୁ ଉନ୍ନତ କରିପାରିବ ଏବଂ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କ୍ରିକେଟରମାନେ ଏସବୁ କହିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ, ଯେଉଁମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଖେଳୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ।

କ୍ରୀଡା ସହିତ ଆମର ସମ୍ପର୍କ ଉନ୍ନତ ହୁଏ। ଆମେ ସେମାନଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁ, ସେମାନଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନରେ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ |ଯଦିଓ ଆପଣ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଏହା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନର ଦଳର ଏକ ଅଂଶ, ଆପଣ ଏପରି ଜିନିଷରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.