ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ଭବିଷ୍ୟତ ଉପରେ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର 30 ପ୍ଲସ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅପମାନଜନକ ସେମିଫାଇନାଲ ହାରିଯିବା ପରେ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଜାତୀୟ ଟି -20 ଦଳରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ଭଳି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିମାନେ ଖେଳର କ୍ଷୁଦ୍ର ଫର୍ମାଟରୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ଆରାମ ପାଇବେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପକୁ ଆଉ ଦୁଇ ବର୍ଷ ବାକି ଅଛି ଏବଂ ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଏକ ନୂତନ ଦଳ ଚୟନ କରାଯିବ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଗୁରୁବାର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କ୍ରିକେଟର ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଦଳରୁ କିଛି ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରୁଛନ୍ତି। ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଲାଇନ୍ ଅପରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦାୟିତ୍। ଗ୍ରହଣ କରିବେ।

“ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ଜିତି ସେମାନେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଚିହ୍ନିତ କରିଥାନ୍ତେ। ଭବିଷ୍ୟତରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଦଳକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏବଂ କିଛି ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିବେ; ଆପଣ କେବେ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି। ଖେଳାଳିମାନେ ଏହାକୁ ବହୁ ଚିନ୍ତା କରିବେ। 30 ଦଶକର ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଅନେକ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଭାରତୀୟ ଟି -20 ଦଳରେ ନିଜର ସ୍ଥିତିକୁ ପୁନର୍ବିଚାର କରିବେ ବୋଲି ଗାଭାସ୍କର ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋର୍ଟସରେ କହିଛନ୍ତି। (ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଇଂଲଣ୍ଡ ପରାଜୟ ପରେ ଟି -20 କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବାକୁ? କୋଚ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି, ଏହା କୁହନ୍ତି)

ଇଂଲଣ୍ଡ ଓପନର ଜୋସ୍ ବଟଲର (80 ବଲରୁ 80 ଟି ନୁହେଁ) ଏବଂ ଆଲେକ୍ସ ହାଲ୍ସ (47 ରୁ 47 ଟି ଆଉଟ୍ ନୁହଁନ୍ତି) ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପାର୍କରେ ବୁଲିବା ପରି 169 ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇଥିଲେ। ଭାରତ ଉପରେ 10-ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ସହ ଫାଇନାଲକୁ | ଶେଷରେ, ଇଂଲଣ୍ଡର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଯାହାକି ଏକ ଜୁଆ ଥିଲା ଯାହା ବ୍ୟାକଫାୟାର କରିପାରିଥାନ୍ତା ଏବଂ ଉଭୟ ଓପନର ସେମାନଙ୍କୁ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ବିଶ୍ୱକପ ସେମିଫାଇନାଲରେ 20 ଟି ବଲ ସହିତ 10 ୱିକେଟରେ ବିଜୟ ପାଇଁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଇଂଲଣ୍ଡ ନିଜ ପାଇଁ କାମ ସାରିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଗେମପ୍ଲାନରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଉଠାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେବା ପାଇଁ ଭାରତ ପାଇଁ ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଆର ଅଶ୍ୱିନ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କ ଭଳି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.