ସୋଡି କହିଲେ ଏହି ଖେଳାଳି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ବୋଝ ବନିଗଲେଣି ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ କାଢି ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ଆଣ ଟିମରେ

ବିରାଟ କୋହଲି ଶୀର୍ଷ ଫର୍ମ ହାସଲ କରିବା ସହ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ସ୍ୱପ୍ନ ଭଳି ବ୍ୟାଟିଂ କରି ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଟ୍ରଫି ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାବରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏହାର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଓପନର୍ରେ ଅତୀତର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ପରେ ଭାରତ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ଜିମ୍ବାୱେ ଭଳି ଦଳକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଗ୍ରୁପ୍-୨ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି। ସେମାନଙ୍କର ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ମରୁଡ଼ି ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ, ରୋହିତ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ନକ୍ଆଉଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆଶା ପୂରଣ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା ପରେ କୋହଲି ତାରକା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଇସିସି ୱାର୍ଲ୍ଡ ଟି -20 ରୁ ଖସିପଡିଛି। ବୋର୍ଡରେ 168-ତଳେ ରଖିବା ପରେ ଭାରତ ଏପରିକି ଇଂଲଣ୍ଡ ୱିକେଟ୍ ନେଇପାରିଲା ନାହିଁ ଯେହେତୁ ଜୋସ୍ ବଟଲର ଏବଂ ଆଲେକ୍ସ ହାଲ୍ସ ନିଜ ବୋଲିଂରେ ଖେଳୁଥିଲେ।

ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟରେ ଭାରତର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରି ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ରିଟିନ୍ଦର ସୋଡି ଖେଳର ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ ପନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟମ ରନ୍ କରିଥିଲେ। ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟର୍ ପୁରୁଷ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ପାଇଁ ନିୟମିତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ରେକର୍ଡ କରିବାକୁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ବେଳେ ପନ୍ତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଏକ ଭୁଲିଯାଉଥିବା ଅଭିଯାନ କରିଥିଲେ। ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପନ୍ତ 4 ଟି ବଲରୁ 6 ଟି ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଏକ ଦିନିକିଆ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ (ODI) ସିରିଜ ଓପନର୍ ପୂର୍ବରୁ ଇଣ୍ଡିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସୋଡ଼ି ଭାରତୀୟ ହ୍ୱାଇଟ-ବଲ୍ ଲାଇନ୍ଅପ୍ ରେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ ସଞ୍ଜୁ  ସାମସନ୍ଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଏକ ଦାୟିତ୍ୱ ପାଲଟିଛନ୍ତି। ଯଦି ଏହା ଏହିପରି, ତେବେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଆଣ | ଦିନର ଶେଷରେ, ତୁମେ ସେହି ସୁଯୋଗ ନେବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ତୁମେ ବିଶ୍ୱକପ୍ କିମ୍ବା ଆଇସିସି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ହାରିବା ଏବଂ ପ୍ରସ୍ଥାନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହେଁ | ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ବହୁତ ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତି, ସମସ୍ୟା ଉପୁଜେ | ନୂତନ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଯୋଗାଇବାର ସମୟ ଆସିଛି ବୋଲି ସୋଡି କହିଛନ୍ତି।

“କେତେ ସୁଯୋଗ ଏବଂ ସେ କେତେ ସମୟ ପାଇବେ ତାହା କେବଳ ସମୟ କହିବ। ସମୟ ଅତିବାହିତ ହେଉଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତରେ ଜୋତାକୁ ଟାଣିବାକୁ ପଡିବ | ସବୁକିଛିର ଏକ ସୀମା ଅଛି | ଆପଣ ଏତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଟିଏ ଖେଳାଳି ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ଯଦି ସେ ଅଭିନୟ କରୁନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ଥାନ ଦ୍ୱାର ଦେଖାଇବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ପାଣ୍ଟ ଭାରତ ପାଇଁ 27 ଟି ODI ଏବଂ 66 ଟି -20 ଖେଳିଥିବାବେଳେ ପାୱାର-ହିଟର ସାମସନ ପୂର୍ବତନ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନଙ୍କ ପାଇଁ ମାତ୍ର 26 ଟି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଧଳା ବଲ ମ୍ୟାଚରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.