ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ବିରାଟ କୋହଲି, ଏମଏସ ଧୋନି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ elite club ରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି

ସର୍ଟ ବଲରେ ବାହାରକୁ ଆସିଥିବାରୁ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ODI ରେ ସେ ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାକୁ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି। ଅଳ୍ପ କିଛି ୱିକେଟ୍ ଶୀଘ୍ର ଖସିଯିବା ପରେ ସେ ନିଜ ସ୍ଥିତିରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ 4 ଟି ଚୌକା ଓ 6  ଟି ଛକା ସାହାଯ୍ୟରେ 76 ବଲରୁ 80 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଏହି ପ୍ରୟାସ ଟସ୍ ହରାଇବା ପରେ 50 ଓଭରରେ ମେନ ବ୍ଲୁକୁ 306/7 କୁ ନେଇଥିଲା | ଭାରତ ପାଇଁ ODI ରେ ଆୟର ତୃତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ବ୍ୟାଟିଂ ହାରାହାରି କରିଛନ୍ତି।

ଭାରତ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ODI ହାରାହାରି (ମିନିଟ୍ 1000 ରନ୍)

57.68 – ବିରାଟ କୋହଲି |

50.23 – MS ଧୋନି |

49.25 – ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର *

48.58 – ରୋହିତ ଶର୍ମା |

ଶିଖର ଧାୱନ (72) ଏବଂ ଶୁବମାନ ଗିଲ (50) ଭାରତକୁ ଏକ ଭୟଙ୍କର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଇୟର ପୂର୍ବରୁ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲା ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଗିଦାରୀ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ବିଶ୍ରାମ ନେଇଥିବା ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ କେ.ଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ବିନା ଭାରତ ନାହିଁ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଉପ-ମାଳଦ୍ୱୀପ ଦଳ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ କିୱିମାନଙ୍କୁ -0-୧ରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା।

ଭାରତ ଉପରେ ସାତ ୱିକେଟରେ ଟମ ଲାଥାମ ସିକନ୍ଦର ରଜାଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି

ଭାରତ 206 ଓଭରରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସହିତ 88-3 ରେ ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମ୍ୟାଚ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇଥିଲା। ମ୍ୟାଚର ଅବଶିଷ୍ଟ ସମୟ ପାଇଁ ସେମାନେ ଏକାଠି ରହି 179 ବଲ ବାକି ରହି 309-3 ରେ କିୱିମାନଙ୍କୁ ବିଜୟରେ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। 145 ରେ ଲାଥାନ ଅପରାଜିତ ଥିବାବେଳେ ୱିଲିୟମସନ 94 ଟି ଆଉଟ୍ ହୋଇନଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ, ୱିଲିୟମ୍ସନ୍ ସିନିୟର ପାର୍ଟନର ଥିଲେ ଏବଂ ଲାଥାମ୍ ଏକ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସମର୍ଥନ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ 40 ତମ ଓଭରରେ, ସେହି କ୍ରମଶ ବଦଳିଗଲା, ଏବଂ ଲାଥାମ୍ ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଆଗରେ ସ୍ପ୍ରିଣ୍ଟ୍ କଲେ | ସେ ଶାରଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବୋଲ୍ଡ ହୋଇଥିବା 40 ତମ ଓଭରରୁ 77 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି 77 ରୁ ଏକ ଶତାବ୍ଦୀକୁ ଯାଇଥିଲେ – ଗୋଟିଏ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରେ ତାଙ୍କର ସପ୍ତମ – 76 ବଲରୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.