ଶୋଏବ ଅଖତର ଟି -20 WC ଫାଇନାଲ ହାରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଏମିତି କିଛି କଥା କହି ସାନ୍ତ୍ୱନା ଦେଇଛନ୍ତି

ପାକିସ୍ତାନର 1992 କ୍ରିକେଟ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ ବିଜୟର ସ୍ୱପ୍ନ ହୃଦଘାତରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା କାରଣ ରବିବାର (ନଭେମ୍ବର 13) ଫାଇନାଲରେ ପାକିସ୍ତାନ 5-ୱିକେଟ୍ ବ୍ୟବଧାନରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଜୋସ୍ ବଟଲର୍-ସାଇଡ୍ ପାଇଁ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ପୁଣି ଥରେ ହିରୋ ହୋଇଥିଲେ କାରଣ ସେ ଏକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରି ବିଜୟ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ | ପୂର୍ବତନ ପାକିସ୍ତାନ ପେସର ଶୋଏବ ଅଖତର ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏକ ସାନ୍ତ୍ୱନା ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ଆଘାତ ଏହି ଖେଳର ମୋଡ଼। ତେବେ ଅଖତର ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ଉଦାହରଣ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡର 2016 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ପରାସ୍ତ ହେବା ପରେ ସେ କିପରି ମୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି। “ପାକିସ୍ତାନ ବିଶ୍ୱକପ ହରାଇଲା କିନ୍ତୁ ଆପଣମାନେ ବହୁତ ଭଲ କାମ କରିଥିଲେ। ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଠିଆ ହୋଇ ନଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ; ଆପଣ ଫାଇନାଲ ଖେଳିଥିଲେ। ଭଲ ପାକିସ୍ତାନର ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣ। ଆପଣମାନେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଏକ ଅଭୂତପୂର୍ବ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଭାଗ୍ୟ ପ୍ରକୃତରେ ଏକ କାରଣ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଖେଳିଥିଲେ ଭଲ ଏବଂ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ବୋଲି ଅଖତର ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏକ ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି।

ଶାହିନ୍ ଅନୁପଯୁକ୍ତ ହେବା ଖେଳର ମୋଡ଼ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଆମକୁ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ | ଠିକ ଅଛି। 2016 ରେ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ପାଞ୍ଚଟି ଛକା ମାରି ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ବିଶ୍ୱକପ୍ ହରାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେ 2022 ମସିହାରେ ମୁକ୍ତି ପାଇଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ଜିତିଲେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଷ୍ଟାର ପାକିସ୍ତାନ ପେସର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇ ଫେରି ଆସିବ ଏବଂ 2023 ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପକୁ ବାବର ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। “ମୁଁ ତୁମ ସହିତ ଛିଡା ହୋଇଛି ଏବଂ ଚିନ୍ତା କରିବାର କିଛି ନାହିଁ | ତୁମେମାନେ ବାସ୍ତବରେ ଭଲ ଖେଳିଲ | ଏହା କଷ୍ଟଦାୟକ, ମୁଁ ନିରାଶ ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ଏହା ଠିକ ଅଛି | ଏକ ରାଷ୍ଟ୍ର ଭାବରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଛିଡା ହେବା | ଯଦି ସର୍ବଶକ୍ତିମାନ ଏହା ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆମେ ଭାରତରେ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଉଠାଇବୁ ବୋଲି ଅଖତର କହିଛନ୍ତି।

2023 ODI ବିଶ୍ୱକପ ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବରରେ ଭାରତରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏବଂ ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀ ନଭେମ୍ବର 26 ରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଇଭେଣ୍ଟ ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଇଭେଣ୍ଟର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଏବଂ ସ୍ଥାନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏକାକୀ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ହୋଷ୍ଟ ହେବା ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଘଟଣା |

Leave a Reply

Your email address will not be published.