ପୂର୍ବତନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଖେଳାଳି Shane Watson କହିଲେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କରିଦେଲା ଏଇଠି ବଡ ଭୁଲୁ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ସଚିନ ୱାଟସନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଖୋଲିଛନ୍ତି। ଖେଳାଳିମାନେ କିପରି ପରିଚିତ ଭୂମିକାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଛନ୍ତି ତାହା ଉପରେ ଦଳର ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ସପ୍ତାହରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ତାଙ୍କ ପୁସ୍ତକ ୱିନିଂ ଦି ଇନର୍ ବ୍ୟାଟ୍ ର ଉନ୍ମୋଚନ ବିଷୟରେ ୱାଟସନ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି। ମାର୍କେ ଇଭେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରେ ସେମାନଙ୍କ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଜଗିଥିବାର ଦେଖିଥିଲେ। ଆଘାତ, ଚାହିଦା ସୂଚୀ ଏବଂ କାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ଭଳି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବାବେଳେ ୱାଟସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଏଥିରେ ସନ୍ଦେହ କରୁଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଭୂମିକା ଉପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଧାରଣା। “ଆପଣ ଏକ ବ୍ରଡ୍ ବ୍ରଶ୍ ରଖିପାରିବେ ଏବଂ କେବଳ କହିପାରିବେ ଯେ ଫିନ୍ ଆଲେନ୍ଙ୍କ ଠାରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଓଭର ଦ୍ୱାରା ଆଉଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା, ଯେପରି ସେ ମିଚ୍ [ଷ୍ଟାର୍କ] କୁ ଓହ୍ଲାଇ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଆୟୁଷକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଆମେ ଏହା କରିଥିଲୁ ୱାଟସନ୍ ଦି ଏଜ୍ ଏବଂ ଦି ସିଡନୀ ମର୍ନିଂ ହେରାଲ୍ଡକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ଯଥେଷ୍ଟ ଭଲ ନୁହେଁ ଏବଂ ଆମେ ଏକ ସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲୁ ଯାହାକୁ ଆମେ ଖରାପ ହରାଇଥିଲୁ।

“କିନ୍ତୁ ଆମର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବିଷୟରେ ଲିଡ-ଅପରେ ମୁଁ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲି କାରଣ ଆମେ ଆମର ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମକୁ କାଟିବା ଏବଂ ବଦଳାଇବା, ଆମ ଦଳକୁ ବଦଳାଇବା ଏବଂ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁଥିଲୁ। ହଁ, ଲୋକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଭାରର ଲିଡ୍ ଅପ୍ ଏବଂ ପରିଚାଳନାରେ କିମ୍ବା ଲୋକଙ୍କୁ ସତେଜ ରଖିବାରେ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ର ଅନେକ ଖେଳ ଥିଲା, ମୁଁ ଏହାକୁ ଏକ ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ | ଆପଣଙ୍କ ଦେଶରେ ଏକ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଆସିବା ସହିତ ଏହା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟା ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହିତ ଆଗ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର, ମୁଁ ଅତ୍ୟଧିକ ନିରାଶ ହୋଇଥିଲି ଯେ ସେମାନେ କେଉଁଠାରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ବଦଳାଇବା ଏବଂ ବଦଳାଇବାରେ ଲାଗିଲେ କାରଣ ସେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଭୂମିକାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଗଭୀର ଭାବରେ ବୁ understand ନ୍ତି ନାହିଁ | ସେମାନେ ସେହି ପଦବୀରେ ବ୍ୟାଟିଂ କିମ୍ବା ବୋଲିଂ କରୁ ନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ସଚିନ ୱାଟସନ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣରେ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସ୍ଥିତିର ଉଦାହରଣ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି; ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସହିତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଖେଳର ବ୍ୟାଟିଂ ଚାରିରୁ ନଂ- to କୁ ଯାଇଥିବା ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଖେଳାଳି ଯିଏକି ଚାରିଆଡ଼େ ବଦଳି ଯାଇଥିଲେ।

“ଏହା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପକୁ କାହିଁକି ଆସେ ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରଥମ ଖେଳର ପ୍ରଥମ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିବା ପରେ ହଠାତ୍ ମିଚ୍ ଷ୍ଟାର୍କ… ଅନ୍ୟ ସମୟରେ ବୋଲିଂ ଆଡକୁ ଗଲେ। ସେଠାରେ କିଛି ଛୋଟ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ସେମାନେ ପୂର୍ବରୁ ପାଇଥାନ୍ତେ | ଏପରିକି ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ | ହଁ, ଏହା ବହୁତ ଭଲ ଯେ ସେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ସେହି ଖେଳରେ ଅଧିକ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଉନ୍ନତ ସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ, ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ ତାଙ୍କ ହାମଷ୍ଟ୍ରିଂକୁ ଟାଣି ନେଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ଖେଳ ଲାଗିଲା | ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଏବଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଏତେ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ, ”ସଚିନ ୱାଟସନ ଶେଷ କରିଛନ୍ତି। ଫେସବୁକରେ ଆମ ଭଳି କ୍ରିକେଟ୍ ସମ୍ବାଦକୁ ପ୍ରାପ୍ତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିପରି ଅଦ୍ୟତନ ପାଇଁ ଟ୍ୱିଟର ଏବଂ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଆମକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.