ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି high-voltage ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ସେମିଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ପାଇଁ ବଡ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି

ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପାଞ୍ଚଟି ମ୍ୟାଚରୁ ଆଠ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଭାରତ ଗ୍ରୁପ୍ 2 ର ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଶୀର୍ଷରେ ରହି ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଗୁରୁବାର (ନଭେମ୍ବର 10) ଆଡିଲେଡରେ ହେବ | ଜୋସ୍ ବଟଲରଙ୍କ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ | ଉଭୟ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ପୂର୍ବରୁ ଥରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଟାଇଟଲ ଜିତିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଥର ସେମାନେ ଏହି ତାଲିକାରେ ଆଉ ଏକ ଯୋଡିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଆଇସିସି ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଯଥାକ୍ରମେ ଏକ ନମ୍ବର ଏବଂ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ବସିଥିବାରୁ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦୁଇଟି ଶ୍ରେଷ୍ଠ T20I ଦଳ ଅଟନ୍ତି। ଯେହେତୁ ସେମାନଙ୍କ ରାଙ୍କରେ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ଅଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେମିଫାଇନାଲ ସଂଘର୍ଷ ଏକ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ, ଯେଉଁଠାରେ ଉଭୟ ଏହାକୁ ଟାଇଟଲ୍ ନିର୍ଣ୍ଣୟକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି |

ଏହି ହାଇ-ଭୋଲଟେଜ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ଏକ ସାହସିକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ସାମା ଟିଭିରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ସେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଟାଇଟଲ ଜିତିବା ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଭାରତକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଜୋସ୍ ବଟଲର୍ ଏବଂ କୋ’ର ମିଶ୍ରଣ ଭାରତ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ, ତେଣୁ ଏହି ଖେଳ ଜିତିବାର 60-65% ସୁଯୋଗ ରହିଛି | “ଉଭୟ ଦଳ ସମାନ ଭାବରେ ସନ୍ତୁଳିତ ଏବଂ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଏପରିକି ସେମାନଙ୍କର ଅତୀତର ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହୋଇଛି। କିନ୍ତୁ ମୋ ମତରେ ମୁଁ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଭାରତଠାରୁ 100% ରଖିବି। ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଯେ ଯଦି ଆମେ ବ୍ୟାଟିଂ ବାଛୁ ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ମିଶ୍ରଣ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ। କିମ୍ବା ବୋଲିଂ, ଏପରିକି ସ୍ପିନର ମଧ୍ୟ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଏକ ବଡ ମ୍ୟାଚରେ ଚାପକୁ ଆଲୋକିତ କରି ଆଫ୍ରିଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ବାଛିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଦଳ କିପରି ସେମାନଙ୍କ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବେ ତାହା ଉପରେ ଫଳାଫଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଭର କରିବ। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଏହା ଏକ ବଡ଼ ମ୍ୟାଚ୍ ଏବଂ ଦଳ ଯାହା କମ୍ ଭୁଲ କରିବ ଏବଂ ଯେଉଁ ଦଳ ଏକାଦଶ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ସେଠାରେ 100% ଉଦ୍ୟମ କରିବେ ଦଳ ଜିତିବ। ଭାରତ ପାଇଁ, ଓପନରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଯେଉଁମାନେ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ନିଆଁ ଲଗାଇବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି, ଅନ୍ୟମାନେ ଖେଳର ତିନୋଟି ବିଭାଗରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଏବଂ ସେମାନେ ଆଶା କରିବେ ଯେ ନକ୍ଆଉଟ୍ ରାଉଣ୍ଡରେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଡେପୁଟି କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏକାଠି ହୋଇ ଭାରତକୁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆରମ୍ଭ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.