ସାହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ରିଜୱାନ୍ସୂ ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ତୁଳନା କରି ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାରଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଲେ ଏମିତି କିଛି

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ନିଜର ଚମତ୍କାରତା ସହିତ ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପକୁ ଜାଳି ଦେଇଛନ୍ତି । ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ପାଞ୍ଚଟି ମ୍ୟାଚରେ 226 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ତିନିଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। 193 ର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ। ବିଶ୍ୱର 1 ନମ୍ବର ଟି -20 ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଥିବା ସୁର୍ଯ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନର ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନଙ୍କ ପରେ 1000-ସ୍କୋର କରିବାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଥିଲେ। ପ୍ଲସ୍ ଏକ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ବର୍ଷରେ କ୍ଷୁଦ୍ର ଫର୍ମାଟରେ ଚାଲିଥାଏ | ସୁର୍ଯ୍ୟ ରିଜୱାନଙ୍କୁ କେବଳ ଆଇସିସି ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଶୀର୍ଷରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଥିଲେ। ଖେଳ ଶୈଳୀରେ ଏକ ବିରାଟ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଥିବା ସତ୍ୱେ ଉଭୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ନିଜ ନିଜ ଦଳ ପାଇଁ ଟି -20 ରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରିଜୱାନ୍ ପାଞ୍ଚଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର 103 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ନିଜେ ନାହାଁନ୍ତି। ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଏବଂ ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ସେମାନେ ଜିତିଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଜାମିନ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଯଦି ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ପଡିବ ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜାମଙ୍କଠାରୁ ଟପ୍ ଅର୍ଡରରେ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ।

ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ 25 ଟି ବଲରୁ 61 * ରନ୍‌ କରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ଏବଂ ରିଜୱାନଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଆଫ୍ରିଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟି -20 ହେଉଛି ଏକ ଫର୍ମାଟ୍ ଯେଉଁଠାରେ ଅଧିକ ରନ୍ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବା ପାଇଁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କୁ କିଛି ନୂଆ ସଟ୍ ବିକଶିତ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ରିଜୱାନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ଶିଖିପାରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ସାମ ଟିଭିରେ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରିଜୱାନଙ୍କ ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ ଆଙ୍କର୍ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବା ପରେ ଆସିଥିଲା। ନିକଟରେ ରିଜୱାନଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଯେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଖେଳ ଖେଳ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ବିରୋଧୀ ତାଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ଏଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି।

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଘରୋଇ ସର୍କିଟରେ -250 ମ୍ୟାଚ୍। ସେ ତାଙ୍କ ଖେଳ ଜାଣନ୍ତି। ଏବଂ ସେ ଭଲ ବଲ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ କରିପାରନ୍ତି କାରଣ ସେ ସେହି ସଟ୍ଗୁଡ଼ିକୁ ଅଭ୍ୟାସ କରନ୍ତି। ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ବିକଶିତ ହେବା ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଖେଳର ବିକାଶ ଆବଶ୍ୟକ) ସେ କହିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.