ରୋହିତ କହିଲେ T20 WC IND-ZIM ମ୍ୟାଚରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ XI ରେ ରିଷଭଙ୍କୁ ନେବା ମୋର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଭୁଲ ଥିଲା

ରିଷଭ ପନ୍ତ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ଆଇସିସି ଟି -20 ଡବ୍ଲୁସି 2022 ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଖେଳ ଏକାଦଶରୁ ବହିଷ୍କାର କରିବାର ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ରୋହିତ ଶର୍ମା ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଆଡିଲେଡରେ ଭାରତର ଶେଷ SUPER 12 ଗ୍ରୁପ୍ 2 ଗେମ୍ ବନାମ ଜିମ୍ବାୱେରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | T20 WC 2022 ରେ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ଏହା ପନ୍ତଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଗେମ୍ ଥିଲା। ରବିବାର ପୂର୍ବରୁ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ହିଁ ଭାରତ ପାଇଁ କ୍ୟାପ୍ ଦାନ କରିଥିଲେ। ଭାରତ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିସାରିଛି, ସେମିଫାଇନାଲର ଫିକ୍ସିଂ ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ଜିମ୍ବାୱେ ବନାମ ମୁକାବିଲା ହେବ। ଇଣ୍ଡିଆ ସେମିଫାଇନାଲ ଟି -20 ଡବ୍ଲୁସି: ଗୋଲଡେନ୍ ସୁଯୋଗ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଟି -20 ୱାର୍ଲ୍ଡ CUP ର ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରୁ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା, IND vs ZIM LIVE କିପରି ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ |

ଇଣ୍ଡିଆ ସେମିଫାଇନାଲ ଟି -20 ଡବ୍ଲୁସି: ଗୋଲଡେନ୍ ସୁଯୋଗ ପନ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଟି -20 ୱାର୍ଲ୍ଡ CUP ର ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରୁ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା| ଅନ୍ତିମ ସୁପର 12 ଗ୍ରୁପ୍ 2 ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଏକାଦଶ ଖେଳୁଥିବା ପନ୍ତ ଭାରତରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇଥିଲେ। ଭେଟେରାନଙ୍କ ଏତେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଫର୍ମ ଜିମ୍ବାୱେ ସଂଘର୍ଷ ପାଇଁ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ପାଇଁ ଡ୍ରପ୍ କରିବାକୁ ଦଳ ପରିଚାଳନାର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିଛି | 1, 6 ଏବଂ 7 ସ୍କୋର ସହିତ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଆଶା ସେଟ୍ ପୂରଣ କରିନାହାଁନ୍ତି | ଯଦିଓ ସେ ମାତ୍ର 22 ବଲର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି, ସେ ଦ୍ରୁତ ରନ୍ ମାରିବାକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଅଛନ୍ତି | ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ମଞ୍ଚ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହ ଭୁଲ ଯୋଗାଯୋଗ ତାଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲା। ଯେହେତୁ ଜିନିଷଗୁଡିକ ଛିଡା ହୋଇଛି, ଦଳ ପରିଚାଳନାର ପୃଷ୍ଠପୋଷକତା ବ୍ୟତୀତ, DK ପାଇଁ ଏହା ଦେଖାଇବାକୁ ବହୁତ କିଛି ନାହିଁ |

ଉପରୋକ୍ତ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ପନ୍ତ ଖେଳ ଉପରେ ଏକ ମାର୍କ ରଖିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଶୀଘ୍ର ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ବିସ୍ଫୋରକ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟରଙ୍କୁ 4 ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପଦୋନ୍ନତି ଦିଆଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ପିଚ୍‌ରେ କିଛି ସମୟ ରହିଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ 5 ବଲରୁ 3 ସ୍କୋରରେ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ରିଆନ୍ ବର୍ଲ୍ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ପନ୍ତର ଏକ ଚମତ୍କାର କ୍ୟାଚ୍ ନେଇଥିଲେ | ସ୍ଲୋଗସ୍ୱିପ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ପନ୍ତ ତାଙ୍କ ଆଣ୍ଠୁ ଉପରେ ପଡ଼ିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବୁର୍ଲ ତାଙ୍କ ବାମ ପଟକୁ ସ୍ପ୍ରିଣ୍ଟ୍ କରି ଏକ ସୁପର ଡାଇଭିଂ କ୍ୟାଚ୍ ନେଇଥିଲେ |

ପନ୍ତ ସୁଯୋଗର ଉପଯୋଗ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଏବେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅନିଶ୍ଚିତ ଯେ ପନ୍ତ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଆଉ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ |ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ପନ୍ତ କଠିନ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଥିଲେ। ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ତାଙ୍କୁ ଭେଟେରାନଙ୍କ ପିଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା। ତେବେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବାରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ସହ ପନ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ଯିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.