ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଉଭୟ ରିଷଭ ଓ ଦୀନେଶଙ୍କୁ ନେଇ ରୋହିତ ଦେଲେ ବଡ଼ ଅପଡେଟ

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ। 10 ଟି ମ୍ୟାଚରୁ 8 ପଏଣ୍ଟ ସହ ଗ୍ରୁପ୍ 2 କୁ ଟପିଯିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ଏବଂ ତିନିଟି ସିଂହ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ରୋହିତ ଏବଂ କୋ କେଉଁ ଦଳର ମିଶ୍ରଣ କରିବେ ତାହା ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ରହିବ | ଖେଳ ଆଗରେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ସେଠାରେ ଦଳର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଏବଂ ପାର୍ଶ୍ୱ କେଉଁ ପ୍ରକାର ମିଶ୍ରଣ ସହିତ ଯାଇପାରନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ | ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଶେଷ ସୁପର 12 ଗେମ୍ରେ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଏକାଦଶ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଲାଇନ୍ ଅପରେ ଆସିଥିଲେ। ତେବେ ସେ ମାତ୍ର 3 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିବାରୁ ପନ୍ତ ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ।

“ଡି.କେ. ସେ ଖେଳ-ସମୟ ହରାଉଥିଲେ, ତେଣୁ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ସମୟ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲୁ ଏବଂ ସେମିଫାଇନାଲରେ କିମ୍ବା ଫାଇନାଲରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଚାହିଁଲେ କିଛି ବିକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ପାଇବୁ ବୋଲି ରୋହିତ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି। “ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ବାହାରକୁ ଆଣିବା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଖେଳ ଖେଳାଇବା ଅନ୍ୟାୟ ହେବ, ତେଣୁ ଏହା ଚିନ୍ତା ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପୁନର୍ବାର ଆମେ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ କହିଛୁ ଯେ ସେମାନେ କେଉଁ ଖେଳ ଖେଳିବେ, ସେମି ହେଉ କି ସମସ୍ତେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ। କିମ୍ବା ଜିମ୍ବାୱେ ଖେଳ ପୂର୍ବରୁ ଆମେ କେଉଁ ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଖେଳିବୁ ତାହା ଜାଣି ନ ଥିବାରୁ ଏହା ଟିକିଏ କୌଶଳପୂର୍ଣ ଥିଲା | ମଧ୍ୟଭାଗ। କିନ୍ତୁ ପୁନର୍ବାର, ଆସନ୍ତାକାଲି କଣ ଘଟିବ, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିପାରିବି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସେହି ଉଭୟ ରକ୍ଷକ ଚୟନ ପାଇଁ ଖେଳିବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଚାଲିଥିବା ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଭାରତର ‘ଏମଭିପି’ ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇଛନ୍ତି କାରଣ ସେ ତିନି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। “ବୋଧହୁଏ ତାଙ୍କର (ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର) ପ୍ରକୃତି ଏବଂ ସେଇଠି ହିଁ ତାଙ୍କର ନିର୍ଭୀକତା ଆସିଥାଏ। ସେ ଜଣେ ପ୍ରକାର ଲୋକ ଯିଏ ତାଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବ୍ୟାଗ ନେଇ ନଥାନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସୁଟକେସ୍ ନୁହେଁ, ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଅନେକ ସୁଟକେସ୍ ଅଛି। ସେ ତାଙ୍କର ସପିଂକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି (ହସନ୍ତି) | ଯେତେବେଳେ ସେହି ଅତିରିକ୍ତ ଚାପ ବହନ କରିବାକୁ ଆସେ, ମୁଁ ଭାବୁ ନାହିଁ ଯେ ତାଙ୍କ ଭିତରେ ଏହା ଅଛି ଏବଂ ସେ କିପରି ଖେଳୁଛନ୍ତି ତାହା ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ କିମ୍ବା ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ଭଳି ଖେଳୁଛନ୍ତି ବୋଲି ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.