ନିଜ ଫର୍ମ ଉପରେ ଉଠିଥିବା ପ୍ରଶ୍ନର ଏମିତି କିଛି ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି ରିଷଭ ପନ୍ତ ..

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟର୍  ପନ୍ତ ନିକଟରେ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ତାଙ୍କ ନାମରେ ଭଲ ସଂଖ୍ୟା ରହିଛି। ପନ୍ତ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ତାଙ୍କ ରେକର୍ଡର ବିଚାର କରିବା ଅନ୍ୟାୟ ହେବ କାରଣ ସେ ମାତ୍ର 25 ବର୍ଷ ବୟସରେ | ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଆଉ କିଛି ବର୍ଷ ଖେଳିଲେ ପରିସଂଖ୍ୟାନ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଚିତ୍ର ପ୍ରକାଶ କରିବ |ନଭେମ୍ବର 30, ବୁଧବାର ଦିନ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ ମୁକାବିଲା ପୂର୍ବରୁ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଯୁବକ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି: “ମୋର ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ ରେକର୍ଡ ଖରାପ ନୁହେଁ, ମୋର ବୟସ ମାତ୍ର 25 ବର୍ଷ ଅଟେ। ତୁଳନାତ୍ମକତା [ଫର୍ମାଟରେ ଥିବା ମୋ ସଂଖ୍ୟାରେ] ଯେତେବେଳେ ମୁଁ 34 ବର୍ଷ ହୋଇପାରେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ମୋ ପାଇଁ ଏଥିରେ କୌଣସି ତର୍କ ନାହିଁ।”

ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟାଟିଂ ଅପେକ୍ଷା ସେ ୱିକେଟ୍ କିପିଂ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି କି ବୋଲି ପଚରାଯିବା ପରେ ପାଣ୍ଟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥିର ରୁଟିନ୍ ନାହିଁ ଏବଂ ସର୍ତ୍ତ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ଭିନ୍ନ ଅଟେ। ପ୍ରତିଭାବାନ ଯୁବକ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଖେଳ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକ ସମୟ ନାହିଁ, ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ODI ସିରିଜ୍ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ସେ କିପରି ବାଂଲାଦେଶ ଗସ୍ତ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତାହା ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି | ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି: “ଏହା ସାଧାରଣତ ସମାନ ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଁ ଅନୁଭବ କରେ ଯେ ମୋତେ ଅଧିକ ରଖିବା ଅଭ୍ୟାସ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଯଦି ଏହା ଏକ ଟର୍ନିଂ ଟ୍ରାକ୍, କିମ୍ବା ଯଦି ମୁଁ ଅଧିକ ବ୍ୟାଟିଂ ଅଭ୍ୟାସ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରେ। ଏହା ସବୁ ଅନୁଭବ ଉପରେ ଆଧାରିତ। ଆଦୌ ଡାଉନଟାଇମ୍ ନାହିଁ। ମୁଁ ବାଂଲାଦେଶ ଯାଉଛି ଏବଂ ସେଠାରେ ସିଧାସଳଖ ମେଳ ଅଛି। “

ଚାଲିଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ସହ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଟି-୨୦ ସିରିଜର ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରୁ ଦକ୍ଷିଣପାଉ 17 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ODI ସିରିଜ୍ ଓପନର୍ରେ ମାତ୍ର 15 ରନ୍ ପାଇଁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଛି।”ମୁଁ ଟି -20 ରେ ଖୋଲିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବି” – ରିଷଭ ପନ୍ତ ତାଙ୍କ ପସନ୍ଦିତ ବ୍ୟାଟିଂ ସ୍ଥିତିରେ | ରିଷଭ ପନ୍ତ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଲମ୍ବା ଫର୍ମାଟ୍ ବିଷୟରେ ସେ କହିଥଲେ ଯେ ସେ ODI ରେ No.4 ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ No.5 ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।  “ମୁଁ ଟି -20 ରେ ଖୋଲିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବି, ଚାରିଟି ODI ରେ। ଏବଂ ଅବଶ୍ୟ ମୁଁ ଟେଷ୍ଟରେ ପାଞ୍ଚଟିରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛି। ଅବଶ୍ୟ ମୁଁ ଚାରିଟିରେ ଖୋଲିବା କିମ୍ବା ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ଖେଳ ଯୋଜନା ଭିନ୍ନ ଅଟେ। କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ଅଧିନାୟକ ଦଳ ପାଇଁ ତୁମେ କେଉଁଠାରେ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠତା ଦେଇ ପାରିବ ସେ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରେ … ଯେଉଁଠାରେ ମୁଁ ସୁଯୋଗ ପାଇବି, ମୁଁ ଦଳକୁ ମୋର ଶ୍ରେଷ୍ଠତ୍ୱ ଦେବାକୁ ଚାହେଁ। ଏହି ସମୟରେ, ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ପାଇଁ ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ODI ନିଶ୍ଚିତ ଜିତିବା | ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ 1-0-to ଗୋଲରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଓପନିଂ ମୁକାବିଲାରେ ସାତୋଟି ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ବର୍ଷା ହେତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଫିଚର ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.