ଭାରକୁ ବଡ଼ ଝଟକା ରୀଷଭ ପନ୍ତ ହେଲେ ଆହତ.. BAT ସହିତ ଏକ ଫ୍ଲପ୍ ସୋ ପାଇଁ ରିଷଭଙ୍କ BACK INJURY

ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ଆଉ ଏକ ଫ୍ଲପ୍ ସୋ ପରେ ରିଷଭ ପନ୍ତ ବର୍ତ୍ତମାନ ପିଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବାରୁ ସ୍କାନରରେ ଅଛନ୍ତି। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ODI ରେ ସେ 10 ରନ୍ କରିବା ପରେ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ଡାକ୍ତରୀ ସାହାଯ୍ୟ ଲୋଡିଥିଲେ। ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟର୍ ଡିସେମ୍ବର 4 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ବାଂଲାଦେଶ ଗସ୍ତର ଏକ ଅଂଶ, କିନ୍ତୁ ଫିଟ୍ ହେବ ପ୍ରଶ୍ନ। ରିଷଭ ପନ୍ତ ଆଘାତ: ପନ୍ତ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି, କେ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ବ୍ରେକ୍ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି – 10, 15, 125, 0, 56, ଏବଂ 18 ହେଉଛି ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଗତ ପାଞ୍ଚଟି ଦିନିକିଆରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି। ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ODI ସଂଖ୍ୟା T20I ରେ ସାମାନ୍ୟ ଉନ୍ନତ, ଏହା ହେଉଛି ତାଙ୍କର ସ୍ଥିରତା | ମୋଟ ଉପରେ, 2022 ରେ 12 ଟି ODI ରେ ଦକ୍ଷିଣପାଉ 223 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛି | ଗୋଟିଏ ବଡ ସ୍କୋର ମଧ୍ୟରେ, ଏକ ପତଳା ପ୍ୟାଚ୍ ଏବଂ ଏକ ଅନାବଶ୍ୟକ ସଟ ଅଛି ଯାହା ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଥାଏ | ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ODI ରେ ପନ୍ତ ଯଥାକ୍ରମେ 15, ଏବଂ 10 ରନ୍ରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ପରେ ଏକ ଅନାବଶ୍ୟକ ଟାଣ ଖେଳିଥିଲେ |

ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଡେଣାରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ପ୍ୟାଣ୍ଟକୁ ଧଳା-ବଲ୍ ଫର୍ମାଟରେ ବିରତି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ | “ବୋଧହୁଏ ଆପଣ ତାଙ୍କୁ (ପ୍ୟାଣ୍ଟ) ଏକ ବିରତି ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କହିବେ‘ ଟିକେ ଅପେକ୍ଷା କର, ଆସ ଏବଂ ଭାରତରେ ଖେଳ ’, ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ପରିଚାଳନା କରିନାହାଁନ୍ତି | ତାଙ୍କୁ ବିରତି ଦେବା ପୂର୍ବରୁ କିମ୍ବା ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ଖେଳ ପରେ ତାଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କି? ” ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲରେ ଏହା କହିଛନ୍ତି। ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଚୟନ ପ୍ୟାନେଲକୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯିବା ପରେ ବିସିସିଆଇ 2022 ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଏକ ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି ନିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଫିଟ୍ ହେବ କି? ପନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କେବଳ ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ ହେଉଛନ୍ତି ଅନ୍ୟ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍।

ODI କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ତାଙ୍କର ସଂଘର୍ଷ ହେତୁ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ନୂତନ ସେଟ୍ ବୋଧହୁଏ ପନ୍ତକୁ ଫେରିବ ନାହିଁ |  ତେଣୁ ଏହି ଚାରୋଟି ODI ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 ପୂର୍ବରୁ 50 ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ଫିଟ୍ ଅଛି କି ନାହିଁ ତାହା ଦେଖିବା ପାଇଁ ପନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ପରୀକ୍ଷା ହେବ | ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି ଘୋଷଣା ହେବା ପୂର୍ବରୁ ବାଂଲାଦେଶରେ ଭାରତ ତିନୋଟି ODI ଖେଳିବ। ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ କେବଳ 21 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ବାକି ରହିଲା, ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ସାମସନ୍ ଉପରେ ଏକ ବାଜି ଲଗାଇ ଶୋପିସ୍ ଇଭେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି | ରିଷଭ ପନ୍ତ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି? BAT ସହିତ ଏକ ଫ୍ଲପ୍ ସୋ ପରେ ପନ୍ତ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍କାନରେ ଅଛନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.