ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ପ୍ରିୟ ଦଳ ବାଛିଛନ୍ତି ଯିଏ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲରେ ଖେଳିବେ ବୋଲି ସେ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି

ସୁପର 12 ରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଆକର୍ଷଣୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଉଭୟ ଗୋଷ୍ଠୀ କଡା ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଶେଷ ରାଉଣ୍ଡ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ ହେବା ବେଳକୁ କେଉଁ ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲକୁ ଯାଇପାରିବେ ସେନେଇ କୌଣସି ନିଶ୍ଚିତତା ନାହିଁ | ତେଣୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲରେ କିଏ ପହଞ୍ଚିବ ତାହା ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିବା କଷ୍ଟକର। ତେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ ଅକ୍ଟୋବର 14 ରେ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି | ସମଗ୍ର ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପଜ୍ଜନକ ଦେଖାଯାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ ଫାଇନାଲରେ ଖେଳିବାକୁ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦୁଇଟି ଦଳ ହେବେ ବୋଲି ରିକି ପଣ୍ଟିଂ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି।

“ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ କିଏ ଜାଣେ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ କିଏ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛି। ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏହି ଦଳ ଦେଇ ଯିବା ପାଇଁ ଏକ ଉପାୟ ଖୋଜି ବାହାର କରିବ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏକମାତ୍ର ଅପରାଜିତ ଦଳ ବାକି ଅଛି ତେଣୁ ସେମାନେ ବିପଜ୍ଜନକ ହେବେ କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଆରମ୍ଭରେ କ’ଣ କରିଥିଲି ଏବଂ କହିବି ଏହା ଏକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବନାମ ଭାରତ ଫାଇନାଲ ବୋଲି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ ଏକ ଆଇସିସି ସ୍ତମ୍ଭରେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ଥାନ, ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ ତିନୋଟି ଜିତି ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଗ୍ରୁପ୍ 2 ର ଶୀର୍ଷରେ ଅଛି | ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ହାତରେ ସେମାନେ ହାରି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେମିଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଜିମ୍ବାୱେ ବନାମ ସେମାନଙ୍କର ଅନ୍ତିମ ଖେଳ ଜିତିବା ଆବଶ୍ୟକ |

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘରେ ଏକ କଠିନ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ କରିଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ଫେରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେମାନେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଓପନିଂ ଖେଳକୁ ଏକ ବଡ଼ ବ୍ୟବଧାନରେ ହରାଇଥିଲେ। ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ସେମାନଙ୍କର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳ ଧୋଇ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପଏଣ୍ଟଗୁଡିକ ଅଂଶୀଦାର ହୋଇଥିଲାବେଳେ ସେମାନେ ଶେଷ ଖେଳରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ | ଆୟୁଜ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସହିତ ପଏଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ଗ୍ରୁପ୍ ଟେବୁଲରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଆୟୋଜକମାନେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ସେମାନଙ୍କର ଅନ୍ତିମ ଖେଳକୁ ଏକ ବୃହତ ବ୍ୟବଧାନରେ ଜିତିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, କାରଣ ସେମିଫାଇନାଲ ସ୍ଥାନ ଆଶାକୁ ଜୀବନ୍ତ ରଖିବା ପାଇଁ ଉଭୟ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ତୁଳନାରେ କମ୍।

Leave a Reply

Your email address will not be published.