IPL 2023 ରେ CSK ରୁ ବାହାରିବା ଖବରକୁ ନେଇ ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା

ସେ ବିଦାୟ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଗୁଜବ ସତ୍ୱେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) ଭାରତୀୟ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ର 2023 ସିଜନ୍ ପୂର୍ବରୁ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ବଜାୟ ରଖିଛି। ଜାଡେଜା ହେଉଛି ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ସ୍ପିନ୍-ବୋଲିଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଫର୍ମାଟରେ ଏବଂ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି ଯେ ସେମାନେ ତାଙ୍କ ସେବା ହରାଇବେ ନାହିଁ | ସରକାରୀ ଘୋଷଣା ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର (ନଭେମ୍ବର 15) ଜାଡେଜା ସିଏସକେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଆଶ୍ୱାସନା ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସବୁକିଛି ଠିକ ଅଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଧିନାୟକ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କୁ ପ୍ରଣାମ କରୁଥିବା ଏକ ଚିତ୍ର ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପୋଷ୍ଟଟି CSK ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଛି ଯେଉଁମାନେ ଅନେକ ମାସ ଧରି ସେମାନଙ୍କ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ |

2022 ସିଜନ୍ ଜାଡେଜାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପଥର ଥିଲା କାରଣ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହେବା ପରେ ସେ ଉଭୟ ବ୍ୟାଟ୍ ଏବଂ ବଲ୍ ସହିତ ଫର୍ମ ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେବେଳେ ଚାରିଥର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ପଡ଼ିଆରେ ଭୁଲିଯିବାକୁ ଏକ ସିଜିନ  ଥିଲା | ଧୋନିଙ୍କୁ ପୁନନିଯୁକ୍ତ କରାଯିବା ପରେ ମାତ୍ର ଆଠଟି ଖେଳ ପରେ ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରୁ ବଞ୍ଚିତ କରି CSK ର ଶୀର୍ଷ ପରିଚାଳନା ଏକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା ​​| ଜାଡେଜା ଧୋନିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ମାତ୍ର ଦୁଇଟି ଗେମ୍ ଖେଳିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ରିବ ଆଘାତ ହେତୁ ସେ ସିଜିନରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲେ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଜୁନ୍ ମାସରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଘରୋଇ ସିରିଜ୍ ହରାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲା। ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ବିପକ୍ଷ ମୁକାବିଲାରେ ଜାଡେଜା ଆହତ ହୋଇଥିଲେ।

କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ, ଅନେକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଲକ୍ଷ୍ୟ କଲେ ଯେ ଜାଡେଜା ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ CSK ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପୋଷ୍ଟ ଡିଲିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଉଭୟ ଦଳ କମ୍ପାନୀ ସହ ଭାଗ ନେଇପାରନ୍ତି ବୋଲି କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନାର କାରଣ ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଘୋଷଣା ସହିତ ଏହି ଭୟ ଦୂର ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଜାଡେଜା 2012 ନିଲାମରେ CSK ଦ୍ୱାରା କିଣାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେବେଠାରୁ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ରହିଆସିଛି | ଯେତେବେଳେ 2016 ଏବଂ 2017 ରେ CSK ସ୍ଥଗିତ ରହିଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ସୁରେଶ ରାଇନାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗୁଜୁରାଟ ସିଂହ ପାଇଁ ଖେଳିଥିଲେ | 2022 ମେଗା ନିଲାମ ପୂର୍ବରୁ, CSK ଜାଡେଜାଙ୍କୁ 16 କୋଟି  ଟଙ୍କାରେ ପ୍ରଥମ ଧାରଣ କରିଥିଲା ​​|

Leave a Reply

Your email address will not be published.