ଆସନ୍ତା ବଡ ସୁଯୋଗକୁ ହାତଛଡା କରିପାରନ୍ତି ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା 3 ସ୍ପିନର ଫାଇନାଲ ପରେ ଏବେବି ଖାଲି ଅଛି ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ

ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଭେଟେରାନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ବାଂଲାଦେଶ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପୂର୍ବରୁ ଡିସେମ୍ବର 14 ରୁ ପୁରା ଫିଟନେସ ଫେରିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ। ଭାରତରେ ପୂର୍ବରୁ ତିନିଜଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ ସ୍ପିନର ରହିଛନ୍ତି – ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍, ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ଆକ୍ସର ପଟେଲ ଏବଂ ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚତୁର୍ଥ ବିଶେଷଜ୍ଞ ସ୍ପିନର ୱାରେଣ୍ଟ ହୋଇଥିଲେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ଚିହ୍ନ ରହିଛି। ଯଦି ସେମାନେ ସିଧାସଳଖ ଫରୱାର୍ଡ ରିପ୍ଲେସମେଣ୍ଟ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଭାରତ ଏ ବୋଲର ସୌରଭ କୁମାର ହେବେ। କିନ୍ତୁ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ରହିଛି ଯେ ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି କିମ୍ବା ଭାରତୀୟ ଦଳ ପରିଚାଳନା (ଯଦି ସେତେବେଳକୁ ନୂତନ କମିଟି ଗଠନ ହୋଇନଥାଏ) ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ରେଡ୍ ହଟ୍ ଫର୍ମ ବ୍ୟବହାର କରି ତାଙ୍କୁ ଲମ୍ବା ସଂସ୍କରଣରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିପାରେ। ଭାରତ ବାଂଲାଦେଶରେ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ତିନୋଟି ODI ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଏକ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶକ୍ତି ଦଳ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି।

ଆସନ୍ତା ମାସର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଭାରତ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବ – ଡିସେମ୍ବର 14-18 ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ଏବଂ ଡିସେମ୍ବର 22-26 ମିରପୁରରେ | ୟୁଏଇରେ ଏସିଆ କପ୍ ପରେ ଜାଡେଜା ଆଣ୍ଠୁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ଏହାକୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଥିଲା। “ଜାଡେଜା ଅନେକ ଥର ଚେକ୍ ଅପ୍ ଏବଂ ପୁନଥଇଥାନ ପାଇଁ ଏନସିଏ ଯାଇଛନ୍ତି। ତଥାପି ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସେ ବାଂଲାଦେଶ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଫିଟ୍ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ। କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ପୂର୍ବତନ ଚୟନ କମିଟି ରଖିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଫିଟନେସ୍ ଅଧୀନରେ ଥିବା ସ୍ୱାର୍ଡରେ କହିଛନ୍ତି, ବିକାଶର ଏକ ବିସିସିଆଇ ଉତ୍ସ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ନାମ ଗୋପନ ରଖିବା ସର୍ତ୍ତରେ PTI କୁ କହିଛି।

ବଦଳ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ଆଉ କିଛି ସମୟ ଅଛି | ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍ ସମୟରେ ସୌରଭ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ। ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଚାଲିଥିବା ‘ଏ’ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ସେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏ ବିପକ୍ଷରେ ପାଞ୍ଚଟି ପାଳି ମଧ୍ୟ ପାଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିକଳ୍ପ ଏକ ଦୁସାହସିକ କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରେ କାରଣ ଅଶ୍ୱିନ୍, କୁଲଦୀପ ଏବଂ ଆକ୍ସରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଚତୁର୍ଥ ସ୍ପିନର ବାଛିବା କଷ୍ଟକର କରିଥାଏ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.