ବାଂଲାଦେଶ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ରୋହିତ ଓ ବିରାଟ ସହିତ କମ ବ୍ୟାକ କଲେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ହାର୍ଦିକଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ବ୍ରେକ

ବାଂଲାଦେଶ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ଭାରତର ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ଆଣ୍ଠୁରେ ଆଘାତ ସହ ଜାଡେଜା ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଉଭୟ ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ODI ସ୍ୱାର୍ଡରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ଯାହା ଡିସେମ୍ବର 4 ରେ ODI ସିରିଜରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ଡିସେମ୍ବର 26 ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ସହିତ ଶେଷ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। 2022 ଏସିଆ କପ୍ ସମୟରେ ହୋଇଥିବା ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ଜାଡେଜା ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀରେ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ କେବଳ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ହଂକଂ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ। ଗତ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ, ଜାଡେଜା ତାଙ୍କ ପୁନରୁଦ୍ଧାରର ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଏହି ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସ୍ଥିର ଅଗ୍ରଗତି କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ରାସ୍ତାରେ ଅଛନ୍ତି।

ସେପଟେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ODI ଦଳରୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଛି। ଚାଲିଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର କିଛି ସମୟ ପରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାରତକୁ ଆଗେଇ ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ବିରାଟ କୋହଲି, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ଏହି ତିନିଜଣ ବାଂଲାଦେଶ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଫେରିବେ। ଉଭୟ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ସିରିଜର ODI ଦଳରେ ପେସର୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଥିବାରୁ ଏହି ଯାତ୍ରା ଦୀପକ ଚହରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦେଖିବ। ଚଳିତ ମାସ ଆରମ୍ଭରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ ପାଇଁ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କଲ-ଅପ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ରଜତ ପାଟିଦାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ODI ସେଟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ସିରିଜରେ ପାଟିଦାର ଡେବ୍ୟୁ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ ସଟ୍‌ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ଏହି ସମୟରେ, ଏସି ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ଜସପ୍ରିତ ବୁମ୍ରା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବା ପରେ ବିବାଦରୁ ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି ଯାହା ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ବିସିସିଆଇର ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଚେତନ ଶର୍ମା ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ବୁମରାଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ନେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି। “ସେ ଶୀଘ୍ର ଫେରି ଆସିବେ। ଆଶା କରୁଛି ଆମେ ଶୀଘ୍ର ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିବୁ। ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଆମେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିଥିଲୁ ଏବଂ ତୁମେ କ’ଣ ଘଟିଲା ତାହା ଦେଖିଲ। ତେଣୁ ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଧର୍ଯ୍ୟ ଧରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ। ଏନସିଏ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ଭାବରେ ଦେଖୁଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ, ସେ କହିଛନ୍ତି, ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ଟିକିଏ ସଚେତନ। ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେଇଥାଉ, ଏହା ପଛରେ ଏକ କାରଣ ଅଛି |

ବାଂଲାଦେଶ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ସ୍ୱାର୍ଡ: ରୋହିତ ଶର୍ମା (କ୍ୟାପଟେନ୍), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଉପ-ଅଧିନାୟକ), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ବିରାଟ କୋହଲି, ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍, ରିଷଭ ପନ୍ତ (ୱିକେଟ୍ କିପର), କେ.ଏସ୍ ଭରତ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ରବିଚନ୍ଦ୍ର ଅଶ୍ୱିନ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ପଟେଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଉମେଶ ଯାଦବ।

ବାଂଲାଦେଶ ODI ପାଇଁ ସ୍ୱାର୍ଡ: ରୋହିତ ଶର୍ମା (କ୍ୟାପଟେନ), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଉପ-ଅଧିନାୟକ), ଶିଖର ଧାୱନ, ବିରାଟ କୋହଲି, ରଜତ ପାଟିଦାର, ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ରିଷଭ ପନ୍ତ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ଇଶାନ କିଶନ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଅକ୍ଷରର ପଟେଲ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଦୀପକ ଚହର, ୟଶ ଦିନଲ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.