ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ସାମସନଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ନମିଳିବା ନେଇ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଖୋଲିଲେ ଗୁମର

ଯେତେବେଳେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ଭାରତର ଟି -20 ଏବଂ ଏକଦିବସୀୟ ଦଳରେ ନାମିତ କରାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଷ୍ଟାର କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଭାବିଥିଲେ ଯେ ଏହା ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ହେବ। ତେବେ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ନାହିଁ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସାମସନ୍ଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସାମସନ୍ଙ୍କୁ T20I ସିରିଜରେ ସୁଯୋଗ ନ ପାଇ ସେମାନଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ ଜଣାଇଥିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତ ସ୍ପିନ୍ ମହାନ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ସାମସନ୍ଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ନଦେବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କହିଛନ୍ତି। “ତାଙ୍କର (ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍) ପ୍ରତିଭା ପାଇଁ, ଯଦି ସେ ଖେଳନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ହୋଇଯିବେ। ମୁଁ ଚାହୁଁଛି ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ସମସ୍ତ ସୁଯୋଗ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ମୁଁ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ସେ ଥିବାରୁ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଖେଳିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି। ଅଶ୍ୱିନ ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସମୟରେ ଅତୁଳନୀୟ ଫର୍ମରେ ଏବଂ ସେ ଚମତ୍କାର ଖେଳୁଛନ୍ତି।

ଭେଟେରାନ କ୍ରିକେଟର ମଧ୍ୟ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ ପାଇଁ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କିପରି ସାମସନଙ୍କ ଚୟନ ବିଷୟରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଭଲ ଭାବରେ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ସେ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କହିଛନ୍ତି, “ସେ (ସାମସନ୍) ଦେଖିବା ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ରୋମାଞ୍ଚକର ଖେଳାଳି କିନ୍ତୁ ଯେହେତୁ ଆମେ ଏକ ଭିନ୍ନ ମିଶ୍ରଣ ସହିତ ଯାଇଥିଲୁ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଖେଳିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହୁଁ। ବାସ୍ତବରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ସେ କାହିଁକି କରୁନାହାଁନ୍ତି?

 ସଂଜୁ ସାମସନ୍ ଖେଳ ସେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ସେ ଥାଲା ଧୋନି ଶୈଳୀରେ କାରଣ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଯେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଥାଲା ଧୋନିଙ୍କ ନିକଟତର ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଥାଲା ଧୋନିଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ କିଛି ଶିଖିଛନ୍ତି। ସେ ଏକ ଚତୁର ପ୍ରଶ୍ନ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ଯାହା ସର୍ବଦା ଟ୍ରେଣ୍ଡ ହୋଇଥାଏ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର | ତେଣୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ କୁଡୋସ୍ ବୋଲି ଅଶ୍ୱିନ କହିଛନ୍ତି। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ପରେ ଭାରତ ବାଂଲାଦେଶରେ ତିନୋଟି ଓଡିଆ ଏବଂ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.