ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ସେମିଫାଇନାଲକୁ ମନେ ପକାଇ ଏମିତି କିଛି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି

2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ ନିରାଶାଜନକ ସେମିଫାଇନାଲ ପ୍ରସ୍ଥାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା | ସେମାନେ ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ 170 ରନ୍ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇ 10 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ହରାଇଥିଲେ। ଭେଟେରାନ ଇଣ୍ଡିଆର ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଲଜ୍ଜାଜନକ କ୍ଷତି ଏବଂ ଏହା କିପରି ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ହତାଶ କରିଛି ସେ ବିଷୟରେ ଖୋଲିଛନ୍ତି। ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ବାହାନା କ୍ଷତିକୁ ଭୁଲି ପାରିବ ନାହିଁ, ବରଂ କ୍ଷତିରୁ ଆଗକୁ ବଢିବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛି। ପାଞ୍ଚଟି ମ୍ୟାଚରୁ ଆଠ ପଏଣ୍ଟ ସହ ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭାରତ ଗ୍ରୁପ୍ 2 ରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛି | ତେବେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ସେମାନେ ଗତି ଜାରି ରଖିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଦଳକୁ ଛାଡି 169 ରନ୍ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ଇଂଲଣ୍ଡ ୧୦-ୱିକେଟ୍ ଜିତି ନ ଥିବାରୁ ବୋଲରମାନେ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲରେ ଏକ ଭିଡିଓରେ ସେମିଫାଇନାଲ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ସେମିଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଦଳ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବାରୁ ଏହି ଅଭିଯାନକୁ ‘ନିରାଶାଜନକ’ କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ନିରାଶାକୁ ସେ ବୁଝନ୍ତି ବୋଲି ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଅଶ୍ୱିନ୍ କହିଛନ୍ତି, “ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଜିତିବ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ ନକରି ସମସ୍ତେ ଖରାପ ଅନୁଭବ କରିଥାନ୍ତେ। ମୁଁ ସହମତ, ଏହା ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥାନ୍ତା | ମୁଁ ଭାବୁନାହିଁ ଯେ କୌଣସି ବାହାନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭୁଲିଯିବ | ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ, ଏହା ଏକ ନିରାଶାଜନକ ମୁହୂର୍ତ୍ତ | କିନ୍ତୁ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ପଡ଼ିବ। “ଆମେ ଏହାକୁ ଏକ ନିରାଶାଜନକ ଅଭିଯାନ ବୋଲି କହିପାରିବା ନାହିଁ। ଆମେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ହାରିଗଲୁ | ସେମିଫାଇନାଲ ଏବଂ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ଏକ ସଫଳତା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଇପାରେ |

ହିପରି ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍: ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତି |

ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଫାଇନାଲରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଟ୍ରଫି ହାସଲ କରିଛି। 2015 ବିଶ୍ୱକପ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରେ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ କ୍ରିକେଟରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳର ପୁନରୁଦ୍ଧାରକୁ ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ଶୈଳୀ କୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି ଏବଂ ବିଶ୍ୱକୁ ଦେଖାଇଛି, କିପରି ହ୍ୱାଇଟ୍ ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଯିବା ଉଚିତ୍ | “ଇଂରାଜୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ। 2015 ବିଶ୍ୱକପ ପରଠାରୁ ଇଂରାଜୀ ଧଳା-ବଲ ଦଳର ନବୀକରଣ ଏବଂ ପୁନର୍ଜୀବନ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଛଡା ଆଉ କିଛି ନୁହେଁ | ସେମାନେ 2015 ରେ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଏହା ପରେ, ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନଙ୍କ ଅଧୀନରେ ସେମାନେ ନିଜ ଶୈଳୀକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ବଦଳାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହିପରି ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଯିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.