ନିଉଜିଲାଣ୍ଡ ଠାରୁ ଭାରତ ହାରିବା ପରେ Dhawan, Laxman ଙ୍କୁ ଦୋଷ ଦେଲେ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ

ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ ଟକ ଲାଥାମଙ୍କ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଶତାବ୍ଦୀ ତଥା ଅଧିନାୟକ କେନ୍ ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ଅପରାଜିତ 94 ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସ୍କ୍ରିପ୍ଟକୁ ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ସାତ ୱିକେଟ୍ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି। ଏହି ଯୋଡି ଏକ ଅପରାଜିତ 221 ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସିଲେଇ କରିଥିଲା ​​କାରଣ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ 17 ଟି ବଲ୍ରୁ 307 ଗୋଲ ଦେଇ ପଛରେ ପଡିଥିଲା। ଭାରତର କ୍ଷତି କିନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ କାରଣକୁ ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଅଧିକାଂଶ ଭେଟେରାନ ଏବଂ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏହି କ୍ଷତିର କିଛି ସମୟ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ। ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଧିନାୟକ ଅଧିନାୟକ ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କୁ ଏକ କଠୋର ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇଥିବା ବେଳେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିଲେ। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଦର୍ଶନ ନଥିଲା। ଡେବ୍ୟୁାଣ୍ଟ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ 20 ଓଭରରେ 88 ରନ୍ ପାଇଁ ତିନୋଟି ତଳକୁ ଯାଇଥିଲେ। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପାଇଁ ଇନିଂସ ଖୋଲିଥିବା ଲାଥାମ୍ ସିରିଜ୍ ଓପନର୍ରେ ଦଳ ପାଇଁ No.5 ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ମଲିକ୍ ତାଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତା’ପରେ ସ୍କିପର ସହିତ ମିଳିତ ହୋଇ ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଶୋ ’କରିବାକୁ | ସେ 104 ର ଅପରାଜିତ 145 ସହିତ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ।

ଏହି ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଏହି ଯୋଡିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଭାରତ ଏକ ବୋଲରଙ୍କ ସହିତ ଖେଳିବା ପାଇଁ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ଏବଂ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଯେ ରବିବାର ଦିନ ହାମିଲଟନରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ODI ପାଇଁ ଫେରିବା ପରେ ଧାୱନ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସେମାନଙ୍କ ଯୋଜନାକୁ ପୁନର୍ବିଚାର କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଓଡିଆର ପ୍ରାଇମ ଭିଡିଓ ପ୍ରସାରଣ ସମୟରେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଅଞ୍ଜୁମ ଚୋପ୍ରା ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ, “ବର୍ତ୍ତମାନ ଖେଳ ଶେଷ ହୋଇଗଲାଣି, ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭକୁ ପଛକୁ ଦେଖିବ, ତୁମେ ଉଭୟଙ୍କ ଦଳକୁ ଦେଖିବ। ପାର୍ଶ୍ୱରେ, ଏହି ଭାରତୀୟ ଲାଇନ୍ ଅପରେ ଆପଣ ଆଉ ଜଣେ ବୋଲର, ଷଷ୍ଠ ବୋଲିଂ ବିକଳ୍ପ ପାଇଥାନ୍ତେ କି? ”

ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଉତ୍ତର ଦେଇ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଗମ୍ଭୀର ଭାବରେ ଭାବୁଛି ସେମାନଙ୍କୁ ଏ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ | ସେମାନଙ୍କୁ ଏ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ” ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ପାଞ୍ଚ ବୋଲରମାନେ ହେଲେ – ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ। ବେଞ୍ଚରେ ସେମାନଙ୍କର ଆଉ ତିନୋଟି ବୋଲିଂ ବିକଳ୍ପ ବାକି ଅଛି – ଦୀପକ ହୁଡା, ଦୀପକ ଚହର, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ। ଉଭୟ ବୋଲିଂ ଏବଂ ବ୍ୟାଟିଂ ଗଭୀରତା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଖେଳ ପାଇଁ ହୁଡା ଆଣିବାକୁ ପ୍ରଲୋଭିତ ହୋଇପାରେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.