IPL 2022 mini auction ପୂର୍ବରୁ Rajasthan Royals ରିଲିଜ କଲା ନଅ ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କିନ୍ତୁ ବାଦ ପଡିଲେ Riyan Parag

ଡିସେମ୍ବର 3 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ମିନି-ନିଲାମ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ 10 ଟି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ସେମାନଙ୍କର ରଖାଯାଇଥିବା ଏବଂ ମୁକ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି | ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପାଇଁ 9 ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ରିୟାନ୍ ପାରାଗ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ନଥିଲେ। ଆଇପିଏଲର ପୂର୍ବ କିଛି ସଂସ୍କରଣରେ RR ଚାହୁଁଥିବା ପରି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟକୁ ଠିକ୍ ଭାବରେ ସ୍ଥିର କରିନଥିଲେ ମଧ୍ୟ RR 21 ବର୍ଷ ବୟସ୍କଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି | ଏହାର ଉତ୍ତରରେ, ଗତ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଧରି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ସହିତ ଥିବା ପାରାଗ ରୟାଲ୍ସ ପ୍ରତି କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଇପିଏଲରେ ଦୁଇଟି ଅତି କମ୍ ସିଜିନ ସତ୍ୱେ ୟୁନିଟ୍ର ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ କିପରି ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ତାହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। “ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏହା ମୋ ପାଇଁ ବହୁତ ସରଳ। ବାର୍ତ୍ତା ସର୍ବଦା ସ୍ପଷ୍ଟ: ସେମାନେ ମୋର ଦକ୍ଷତା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି। 90% ଲୋକ ଦେଖନ୍ତି ନାହିଁ ଦଳ ଭିତରେ କଣ ଚାଲିଛି, ମୁଁ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ କିପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛି, ମୁଁ କଣ କରୁଛି। ସମସ୍ତେ କେବଳ ଶେଷ ଦ୍ରବ୍ୟ ଦେଖନ୍ତି, ଯାହା ମୋ ପାଇଁ ଟିକେ ରୁଗ୍ଣ ହୋଇଛି | ତେଣୁ ସମସ୍ତେ ମୋତେ ଏହା ଉପରେ ବିଚାର କରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ପୁରା ରୟାଲ୍ ପରିବାର ଜାଣନ୍ତି ମୁଁ କ’ଣ ସକ୍ଷମ ଏବଂ ମୁଁ ଅଭ୍ୟାସରେ କ’ଣ କରିଛି କିମ୍ବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଏହାର  ଲକ ଦେଖାଇଛି | ତେଣୁ ବିଶ୍ୱାସ ସର୍ବଦା ସେଠାରେ ରହିଆସିଛି। ସେମାନେ ମୋତେ ଚାରି ବର୍ଷ ଧରି ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ମୋର ପଞ୍ଚମ ବର୍ଷ ଏବଂ ମୁଁ ଶୀଘ୍ର ଫେରସ୍ତ କରିବାକୁ ଆଶା କରୁଛି ବୋଲି ପାରାଗ ସ୍ପୋର୍ଟସକେଡାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ପାରାଗଙ୍କର ଏକ ଭଲ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ଥିଲା, ଗୋଟିଏ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସହିତ 183 ରନ୍ 17 ଇନିଂସ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା ​​| ଉପଯୁକ୍ତ, କାରଣ ପୂର୍ବ ଦୁଇଟି ସଂସ୍କରଣ ଯୁବକଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ଥିଲା | ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ରେ 12 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରୁ 86 ରନ୍ ଏବଂ ବର୍ଷକ ପରେ 11 ଟି ଖେଳରୁ 93 ରନ୍ ସହିତ ଖଣ୍ଡାଟି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବାହାରିଥିଲା ​​ଏବଂ ପାରାଗଙ୍କୁ ଅସୀମ ଟ୍ରୋଲର ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ପଡିଲା | ଯୁବକ ଜଣକ ନିମ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଖୋଲିଥିଲେ ଏବଂ ସେ କିପରି ଏହାର ମୁକାବିଲା କରିଥିଲେ ତାହା ବୁଝାଇଥିଲେ | “2020 ମୋ କ୍ୟାରିୟରରେ ବହୁତ କମ୍ ବିନ୍ଦୁ ଥିଲା। ଏବଂ ତା’ପରେ, ମୁଁ ନିଜ ସହ ବହୁତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କଲି ଏବଂ ମୁଁ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ କେବଳ ମୋର ମତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କେହି ତାହା କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଯଦିଓ ସାଙ୍ଗାକାରା ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ମୋ ବିଷୟରେ ଭଲ କଥା କୁହନ୍ତି ଏବଂ ଯଦି ମୁଁ ଦାନ କରେ ‘ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ନାହିଁ, ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏହା ପ୍ରକୃତରେ କୌଣସି ଅର୍ଥ କରେ ନାହିଁ କିମ୍ବା ମୋ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ନାହିଁ | ତେଣୁ ମୁଁ ଭାବୁଛି ବାହ୍ୟ ଶବ୍ଦ ସର୍ବଦା ଥାଏ ଏବଂ ସର୍ବଦା ସେଠାରେ ରହିବ | ମୁଁ ଭଲ କରେ ଏବଂ ସମାନ ଲୋକ ଯାଉଛନ୍ତି | ମୋତେ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ଏବଂ ମୋତେ ଜଣେ ରାଜା ଭାବରେ ରଖିବା। ତେଣୁ ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ। ମୁଁ ଜାଣେ ମୁଁ ନିଜ ବିଷୟରେ କ’ଣ ଭାବୁଛି ଏବଂ ମୁଁ ସେଥିରେ ଲାଗି ରହିବି।

ଏହି ବର୍ଷ ସାମାନ୍ୟ ଭଲ ଥିଲା କାରଣ ପାରାଗ ବହୁତ ଅଧିକ ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ, ଯଦିଓ ସେମାନେ ଅର୍ଡର ତଳକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ | RR ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଟପ୍ ଅର୍ଡରର ଗର୍ବ ସହିତ, 21 ବର୍ଷୀୟା ପ୍ରାୟତ 6  କିମ୍ବା 7 ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପଡ଼ିଆରେ ତାଙ୍କର କିଛି ଆଣ୍ଟିକ୍ ଭୁଲ୍ ଉପାୟରେ କିଛି ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲା, ପାରାଗ୍ ତାଙ୍କର ଛିଡା ହୋଇଥିଲେ | ଭୂମି ସେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ବ୍ୟାଟିଂ ଲୋୟର ହେଉଛି ଏକ କଳା ଯାହା ମହାନ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କୁ ବାରଣ କରି ପାରିନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ପାରାଗ ଏହି ଭୂମିକା ପାଇଁ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଏଥିରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ ଅଛନ୍ତି। “ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଏହା ସବୁଠାରୁ କଠିନ କାର୍ଯ୍ୟ, କେବଳ ଭିତରକୁ ଆସିବା ଏବଂ ସ୍ଲୋଗାନ୍ କରିବା। ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ନମ୍ବର ଛଅ ଏବଂ ସାତଟି କଷ୍ଟକର ସ୍ଥାନ ଅଟେ। କେବଳ କିଛି ଯୁବକ ଏହାକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏପରିକି କିଛି ନୁହେଁ, ମୁଁ କେବଳ ଏମ୍ଏସ୍ କହିବି ଧୋନି ଏହାକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟ କେହି ନାହାଁନ୍ତି। ଏବଂ ମୁଁ ମୋର କ୍ୟାରିୟରର ଏତେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏହା କରୁଛି ପାରାଗ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ଯାହା ଚାହାଁନ୍ତି ତାହା କେବଳ କହିପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଜାଣେ ଏହା କେତେ କଷ୍ଟ ଏବଂ ମୋ ଦଳ ମୋ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.