ପିସିବି ମୁଖ୍ୟ ରାମିଜ ରାଜା ଭାରତର ପରାଜୟ ପରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ତୁଳନା କରି ଏମିତି କିଛି ଶସ୍ତା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି

ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ପିସିବି) ର ସଭାପତି ରାମିଜ ରାଜା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରୁ ଭାରତକୁ ହଟାଇବା ବିଷୟରେ ଏକ ଖୁସିର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ “ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳାଳିମାନେ ବିଲିୟନ ଡଲାରର ଲିଗ୍ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ।” ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଦଶ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ଭାରତ ଗୁରୁବାର ଦିନ ରିଙ୍ଗ ଛାଡିଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ପିସିବି ମୁଖ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଲିୟନ ଡଲାର ଲିଗ୍ ଥିବା ଦଳ ଆମ ପଛରେ ପଡୁଛନ୍ତି । ରାଜା ତାଙ୍କ ପୂର୍ବ ମନ୍ତବ୍ୟରେ “ବିଲିୟନ ଡଲାର” ବାକ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିସାରିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ବାବର ଆଜମଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପୂର୍ବ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବିଲିୟନ ଡଲାରର ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ।

ପରେ ପିସିବି ମୁଖ୍ୟ ଟିମ୍ ପାକିସ୍ତାନକୁ ମଧ୍ୟ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଟି -20 ଡବ୍ଲୁସିରେ ସେମାନଙ୍କର ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଭାରତ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜକୁ ନେଇ ରାଜା ମଧ୍ୟ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସାଇମନ୍ ଓ’ଡନେଲଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଭାରତ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛି। ରାମିଜ କହିଛନ୍ତି, “ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ବିଷୟରେ ମୋର କୌଣସି ଜ୍ଞାନ ନାହିଁ।

ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଇଂଲଣ୍ଡର 10 ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି। ଉଭୟ ଦଳ ସୁପର 12 ରେ ନିଜ ନିଜ ଗୋଷ୍ଠୀରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଲେ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସେମିଫାଇନାଲ ସ୍ଥାନ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ବହୁତ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ | କିନ୍ତୁ ଉଭୟ ଦଳ କେବଳ ସେମିରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ଫାଇନାଲକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଏକ ଭୟଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ। ଦୁଇ ଦଳ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ 1992 ରେ ଏକ ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲରେ ଭେଟିଥିଲେ, ଯାହା ପାକିସ୍ତାନ ଜିତିଥିଲା। ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣର ଆଇକନିକ୍ ଏମସିଜିରେ ଟ୍ରଫି ଉଠାଇ ଇଂଲଣ୍ଡ ବର୍ତ୍ତମାନ ରେକର୍ଡ ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.