ପାକ ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜାମ କହିଲେ ମୁଁ ଆଗାମୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ହେବା ପାଇଁ ଚାହୁଁନାହିଁ

ବୁଧବାର ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଉପରେ ଉତ୍ସାହଜନକ ବିଜୟ ସହ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଟ୍ରେନିଂ ପରେ ବିଶ୍ରାମ ଦିନ ବାଛିଛି। ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଦୁଇ ଦେଶ ପୂର୍ବରୁ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇନଥିଲେ ହେଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏକ ୱାର୍ମ ଅପ୍ ଗେମ୍ରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା ଏବଂ ନିକଟରେ ପାକିସ୍ତାନରେ 7-3 ଗେମ୍ ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଥିଲା। ପାକିସ୍ତାନ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ MCG ରେ ପରାସ୍ତ କରି 50 ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ଦେଶର ପ୍ରଥମ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବାକୁ 30 ବର୍ଷ ବିତିଗଲାଣି | ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବିଜୟ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନର ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜାମ, 28 ବର୍ଷ ଜୀବିତ ନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପାକିସ୍ତାନରେ ସେହି ସଫଳତାର ମହତ୍ଵକୁ ମନେ ରଖି ନିଜର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅବଶ୍ୟ ସମାନତା ଅଛି। “କିନ୍ତୁ ଆମେ ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ, କାରଣ ଏହି ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବା ମୋ ପାଇଁ ଗୌରବର ବିଷୟ, ବିଶେଷ କରି ଏହି ବଡ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ।” ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସ୍ଥିରତା ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱକପରେ ଉଭୟ ଦେଶ ପାଇଁ ଏକ ଥିମ୍ ରହିଆସିଛି |

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ବିଲିୟନ ଡଲାରର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଠାରୁ ପାକିସ୍ତାନ ବହୁ ଆଗରେ ଅଛି – ରାମିଜ ରାଜା

ଆଇସିସି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ବାରମ୍ବାର ବିଫଳତା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନୀ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ତଥା ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳିମାନେ ଆଇପିଏଲ୍ ଏବଂ ନଗଦ ଷ୍ଟୁଡେଡ୍ ବିସିସିଆଇକୁ ପରିହାସ କରିଥିଲେ। ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଭାରତର ଅପମାନଜନକ ପରାଜୟ ଖେଳାଳି ଏବଂ ପରିଚାଳନା ପ୍ରତି ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଂସ୍କରଣ ସହିତ ଆଇପିଏଲ ବଡ ହେବା ସହିତ ଦେଶ ପୁରସ୍କାର ପାଇବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି ଏବଂ ଆଇପିଏଲ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ ପୁରୁଷମାନେ ବ୍ଲୁ ଆଇସିସି ଟି -20 ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଜିତିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଅଭିଯାନ ଓପନର୍ ହରାଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ପଛକୁ ବାଉନ୍ସ ହୋଇ ଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବ।

ଯେହେତୁ ମେନ ଇନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ବିଦାୟ ନେଇଥିଲା, ଅନେକ ପାକିସ୍ତାନୀ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ତଥା ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଆଇସିସି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ବାରମ୍ବାର ବିଫଳତା ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ଏବଂ କ୍ୟାସ-ଷ୍ଟେଡ୍ ବିସିସିଆଇକୁ ପରିହାସ କରିଥିଲେ। ବ୍ୟାଣ୍ଡୱାଗନରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ସର୍ବଶେଷ ହେଉଛି PCB ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାମିଜ ରାଜା | ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ରାଜା ବିସିସିଆଇରେ ଗୁଳି ଚଳାଇବାର ସୁଯୋଗ ହାତଛଡ଼ା କରି କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ନିଜକୁ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲୁ। ଏହି ବିଶ୍ୱକପରେ ସମସ୍ତେ ଦେଖିଲେ ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଏକ ବିଲିୟନ ଡଲାର ଦଳଠାରୁ ବହୁ ମାଇଲ ଆଗରେ ଅଛି, ତେଣୁ ଆମେ ଠିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛୁ। ”

Leave a Reply

Your email address will not be published.