PAK vs SA T20 ବିଶ୍ୱକପ୍: T20I ରେ 50 ୱିକେଟ୍ ନେବା ପାଇଁ ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ସର୍ବ କନିଷ୍ଠ ପେସର୍ ହୋଇଛନ୍ତି

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଆଘାତରୁ ଫେରିବା ପରେ ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ତାଙ୍କ ଶ୍ରେଷ୍ଠତ୍ୱରେ ନାହାଁନ୍ତି, ଅନେକେ ଏସିଏଲ୍ ଆଘାତରୁ ଶୀଘ୍ର ଫେରିବା ପାଇଁ ଦଳ ପରିଚାଳନାକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ସୁପର 12 ବିଜୟରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଯାହା ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ନିଶ୍ଚିତ ଜିତିବା ଖେଳଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ, ତାଙ୍କୁ ଆଧୁନିକ ଖେଳର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପେସର୍ ଭାବରେ ପରିଗଣିତ କରାଯାଉଥିବା ଦୁନିଆର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଦର୍ଶାଇଲା | ଜିତିବା ପାଇଁ ଏକ ଭୟଙ୍କର 186 କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏକ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା  22 ବର୍ଷ 211 ଦିନରେ, ଆଫ୍ରିଦି ଖେଳର ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ 50 ୱିକେଟ୍ ନେବା ପାଇଁ ସର୍ବ କନିଷ୍ଠ ପେସ୍ ବୋଲର ହୋଇଥିଲେ | ଏହିପରି ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମହିଳା ଦଳର ପେସର୍ ଏଲିସେ ପେରିଙ୍କୁ 23 ବର୍ଷ 144 ଦିନରେ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ରସିଦ ଖାନ (ଆଫଗାନିସ୍ତାନ), ଷ୍ଟେଫାନି ଟେଲର (ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍) ଏବଂ ଦୀପ୍ତି ଶର୍ମା (ଭାରତ) ପରେ ଆଫ୍ରିଦି ଇତିହାସର ଚତୁର୍ଥ କନିଷ୍ଠ ବୋଲର ହୋଇଥିଲେ। ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ତାଙ୍କର 3 ଓଭରରୁ 3/14 ର ଅଙ୍କ ସହିତ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଖେଳର ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଆକଳନ ହାସଲ କରିଥିଲେ | ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଫେରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ମୋଟ 185/9 ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲା, ବିଶେଷ କରି ଶାଦାବ ଖାନ ଏବଂ ଇଫ୍ଟିଖର ଅହମ୍ମଦଙ୍କ ଇନିଂସର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ମ୍ୟାଚରେ।

 ପାକିସ୍ତାନ ବୋଲରମାନେ ବର୍ଷା ବ୍ରେକର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଏକ ଭଲ କାମ କରିଥିଲେ, କାରଣ ସେମାନେ ପ୍ରୋଟିସକୁ 108-9 ରେ ସୀମିତ ରଖିଥିଲେ, ତେଣୁ ଡକୱର୍ଥ-ଲୁଇସ୍ ପଦ୍ଧତି ଦ୍ୱାରା 33 ରନ୍ ଜିତିଥିଲେ। 22 ବର୍ଷ ଏବଂ 211 ଦିନରେ, ପାକିସ୍ତାନର ବାମହାତୀ ପେସର ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ଖେଳର ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ 50 ୱିକେଟ୍ ନେବାରେ ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ପେସ୍ ବୋଲର ହୋଇଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.