PAK vs ENG T20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଫାଇନାଲରେ ହାରିବା ପରେ ଫିଲ୍ଡ ଛାଡିବା ପରେ କାନ୍ଦିଲେ ଏହି ପାକ ଖେଳାଳି

ମେଲବର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ (ଏମସିଜି) ରେ ପାକିସ୍ତାନ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଫାଇନାଲରେ ଆଘାତ ସହିବା ପରେ ରବିବାର (ନଭେମ୍ବର 13) ରେ ପାକିସ୍ତାନର ପେସ୍ ସେନ୍ସେସ୍ ଶାହିନ୍ ଶାହା ଆଫ୍ରିଦି ଦୁଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି। ଇଂଲଣ୍ଡର ରନ୍ ପଛରେ ଗୋଡାଇବା ବେଳେ ମ୍ୟାଚ୍ ର 13 ତମ ଓଭରରେ ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଇଂଲଣ୍ଡ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହ୍ୟାରି ବ୍ରୁକ୍ଙ୍କୁ ଧରି ନେଇଥିଲେ। ସେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପଡ଼ିଆ ଛାଡି ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ 16 ତମ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିବାକୁ କିଛି ଓଭର ପରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ। ଗୋଟିଏ ଡେଲିଭରି ପରେ, ଆଫ୍ରିଦି ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ଥିର କଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କର ଓଭର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ |

ଷ୍ଟାଡିୟମ ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ପେସରଙ୍କୁ ସେ ଫିଲ୍ଡରୁ ବାହାରକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବେଞ୍ଚରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଆଘାତ ତାଙ୍କୁ ଘୃଣା କରିଥିଲା। ପରେ ପାକିସ୍ତାନର ସହାୟକ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାଥୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ସାନ୍ତ୍ୱନା ଦେଇଥିଲେ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ତିନି ମାସ ଧରି ଆଣ୍ଠୁ ଆଘାତରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପରେ ଆଫ୍ରିଦି ଦଳକୁ ଫେରିଥିଲେ ଏବଂ ଦଳ ପରିଚାଳନା ଆଶା କରୁଛି ଯେ ଏହି ସମୟରେ ଏହା ଏକ ବଡ଼ ଆଘାତ ନୁହେଁ |

ଫାଇନାଲକୁ ଆସିବା ପରେ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଏବଂ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସାମ କୁରାନ (3/12) ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ତଥା ମୃତ୍ୟୁ ଓଭରରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବାବେଳେ ଆଦିଲ ରସିଦ (2/22) ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଚତୁର ଯୋଜନା ଏବଂ କୌଶଳ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ବିଶେଷକରି ଇନିଂସର ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ସେମାନେ ପାକିସ୍ତାନକୁ କୌଣସି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ 20 ଓଭରରେ 137/8 ରେ ସୀମିତ ରଖିବା ପାଇଁ ଛାଡି ନାହାଁନ୍ତି। ଗୋଡ଼ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାୱାର ପ୍ଲେରେ ଅଧିନାୟକ ଜୋସ୍ ବଟଲରଙ୍କ ସମେତ ତିନିଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ନିଜର ସାଧାରଣ ଗ୍ରୀଟି ଶୈଳୀରେ 49 ବଲରୁ ଅପରାଜିତ 52 ରନ୍ କରିବା ସହ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ T20I ପଚାଶକୁ ମାରିବା ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଅତିରିକ୍ତ ଓଭର ସହ ଲାଇନ୍ ଉପରେ ନେବା ପାଇଁ ଶାନ୍ତତା ଏବଂ ମନୋବଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.