ନେଟିଜେନ୍ସ କହିଲେ CSK କେବଳ ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ କାହିଁକି ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିନଥିଲା

ସୋମବାର ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି ମ୍ୟାଚରେ ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ବିପୁଳ ନକ୍ ସହ ନାରାୟଣ ଜଗଦେସନ କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତରେ ଶକ୍ୱେଭ୍ ପଠାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ମାତ୍ର 141 ବଲରୁ 277 ରନ୍‌ର ଚମତ୍କାର ନକ୍ ସହ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି। 2002 ମସିହାରେ ଗ୍ଲାମୋର୍ଗାନ ବିପକ୍ଷରେ ଆଲିଷ୍ଟେୟାର ବ୍ରାଉନଙ୍କ 268 ଅତିକ୍ରମ କରି ଜଗାଦେସନ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୁରୁଷ ତାଲିକାରେ ସର୍ବାଧିକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋର ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛନ୍ତି। 26 ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ନକ୍ ଏକ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଝଡ଼  ସୃଷ୍ଟି କରିଛି | ନେଟେନିଜେନ୍ସ ତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍ ନକ୍କୁ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ରନ୍ ସ୍କୋରର ସାହସିକତା ପାଇଁ ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି। ସେମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶକ୍ତିରେ ବାହାରି ତାଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ଅନେକ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକ ତାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ର ପରବର୍ତ୍ତୀ ବଡ଼ କଥା ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି |

2023 ODI ବିଶ୍ୱକପରେ ନାରାୟଣ ଜାଗାଦେସନ ଭାରତର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଓପନର୍ ହୋଇପାରିବେ କି? ରାସ୍ତାଟି ଲମ୍ବା ଏବଂ କଠିନ ଅଟେ | ଏନ ଜଗାଦେସନ ଏକ କ୍ରିକେଟ୍ ତାଲିକାରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ -10 ସର୍ବୋଚ୍ଚ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋରର ତାଲିକାକୁ ଆଗେଇ ନେଇଛନ୍ତି | ଜଣେ କ୍ରୀଡ଼ା ସାମ୍ବାଦିକ ତାମିଲନାଡୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଭାଙ୍ଗିଥିବା ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡକୁ ନିଜ ଟ୍ୱିଟରେ ଆବଦ୍ଧ କରିଛନ୍ତି। ଜଣେ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକ ଏହି ଘଟଣାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜଗଦୀସନ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ଭାରତର ଏକ କ୍ରିକେଟ୍ ତାଲିକାରେ ସର୍ବାଧିକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋରର ହୋଇଥିଲେ। ଜଗଦେସନ ଅତୀତରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳିଛନ୍ତି। ତଥାପି, ସେ ନଗଦ ସମୃଦ୍ଧ ଲିଗରେ ଅଧିକ ସ୍କୋର କରିପାରି ନଥିଲେ ଏବଂ ନିକଟରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ଦ୍ୱାରା ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା |

ଜଗାଦେସନଙ୍କ ନକ୍ ଆଇପିଏଲ୍ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ର କଳ୍ପନାକୁ ମଧ୍ୟ କାବୁ କରିଛି | କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) ଟ୍ୱିଟରରେ ଜଗାଦେସନଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବାରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଐତିହାସିକ ନକ୍ 25 ଚୌକା ଏବଂ 15 ଛକା ସହିତ ଲେସ୍ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ 196.45 ହାରରେ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେ ଆସିଥିଲା ​​| ନାରାୟଣ ଜଗଦେସନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ଫୁଲା ନକ୍ ସହିତ ନିଜ କ୍ୟାରିଅରକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇଛି | ଡିସେମ୍ବର 23 ରେ କୋଚିରେ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ମିନି-ନିଲାମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏବଂ ଅନେକ ଦଳ ଆଗାମୀ ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜିନ  ପାଇଁ ଜଗାଦେସନରେ ଦଉଡି ଦେଖିବାକୁ ଚାହିଁବେ | ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଜାଗାଦେସନଙ୍କ ଷ୍ଟକ୍ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାକୁ ଯାଉଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.