ନାସିମ ଶାହା କହିଲେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନ ହାରି ଭଲ ହେଇଛି ଏମିତି କିଛି ବିବୃତି ଦେଇଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ପେସର

ଏସିଆ କପ୍ 2022 ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ପରଠାରୁ ଟି-୨୦ରେ ନିଜ ପାଇଁ ନାସିମ ଶାହା ନିକଟରେ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ପାକିସ୍ତାନର ପରାଜୟ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ସେ ମେନ ଇନ୍ ଗ୍ରୀନ୍କୁ ଏକ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ କାରଣ ସେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭରେ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ 50 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ବାବର ଆଜାମଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଆଉ ତିନିଟି ୱିକେଟ୍ ନେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବିରାଟ କୋହଲି (82) ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (40) ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ 113 ରନର ବିଜୟ ଭାଗିଦାରୀ ପାକିସ୍ତାନଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲା। ବିଶ୍ୱ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଉପରେ ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ହାରି ଯାଇଥିଲା। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଭାରତ ପରାସ୍ତ ହେବା ପରେ ସେମାନଙ୍କର ସେମିଫାଇନାଲ ସୁଯୋଗ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ନାସିମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ କେହି ଚିନ୍ତା କରୁନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଭାରତ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଖେଳାଳିମାନେ ସକରାତ୍ମକ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି।“ଟି -20 ୱାର୍ଲ୍ଡକପ୍‌ରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟ ବିଷୟରେ କେହି ଚିନ୍ତା କରୁନାହାଁନ୍ତି। ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଆମେ ସକାରାତ୍ମକ ଅନୁଭବ କରୁଥିଲୁ। ”

ବିରାଟ କୋହଲି ଭାରତ ପାଇଁ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବେ ଏବଂ ଆମେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ବିତ – ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଶଂସକ

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସତ୍ତ୍ ସତ୍ୱେ  ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ସମ୍ପର୍କରେ ଦେଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। 33 ବର୍ଷୀୟା ଟାଇଗରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଅପରାଜିତ 64 ସ୍କୋର କରି ଦଳକୁ 20 ଓଭରରେ 184 ରେ ନେଇଥିଲେ। ବର୍ଷା ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଶାକିବ ଅଲ ହାସନଙ୍କ ଦଳର ଗତିକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ 16 ଓଭରରେ 151 ର ସଂଶୋଧିତ ଟାର୍ଗେଟରେ 5 ରନ୍ ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲେ।

ତେବେ ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଶଂସକମାନେ କୋହଲିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଗର୍ବିତ ଥିଲେ ଏବଂ ଅବଶିଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ତାଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥିଲେ। ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରୀଡ଼ା ସାମ୍ବାଦିକ ସୁଶାନ୍ତ ମେହେଟ୍ଟା ଅପଲୋଡ୍ କରିଥିବା ଏକ ଭିଡିଓରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଷ୍ଟାର ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଜଣେ ପ୍ରଶଂସକ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେ ବିରାଟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଟାଇଟଲକୁ ଭାରତକୁ ନେଇଯିବେ। ବିରାଟ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପୁରସ୍କାର ଜିତିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି। ରେକର୍ଡ ପାଇଁ ବିରାଟ ପାକିସ୍ତାନ, ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ତିନି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.