Mr. 360 ଡିଗ୍ରୀ ଇଣ୍ଡିଆନ ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ନେଲେ ICC T20I ରାଙ୍କିଙ୍ଗ ଟପ ସ୍ପଟ୍ ବନିଲେ 1 ନମ୍ବର

ଇନ୍-ଫର୍ମ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ବ୍ୟାଟିଂ ଚାର୍ଟରେ ନିଜର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନକୁ ଦୃ ated କରିଥିବାବେଳେ ବାମହାତୀ ପେସର୍ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ବୁଧବାର ପ୍ରକାଶିତ ସର୍ବଶେଷ ଆଇସିସି ଟି -20 ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ 23 ତମ ସ୍ଥାନକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯାଦବ, ସିଜଲିଂ ଫର୍ମରେ ରହି ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ପ୍ରାୟ 200 ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ 225 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଫର୍ମାଟରେ ଏକ ନମ୍ବର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଜାରି ରଖିବାକୁ 869 ପଏଣ୍ଟର କ୍ୟାରିୟର-ଉଚ୍ଚ ରେଟିଂ ହାସଲ କରିଥିଲେ | ଭାରତର ଶେଷ ଗ୍ରୁପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଯାଦବ 25-ବଲ୍ 61 ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଥିଲେ କାରଣ ସେ ସାପ୍ତାହିକ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଅପଡେଟ୍ ରେ 6 ଟି ପଏଣ୍ଟ ଯୋଡି ପାକିସ୍ତାନର ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନଙ୍କଠାରୁ 39 ପଏଣ୍ଟ ଦୂରରେ ରହିଥିଲେ।

ଏହି ତାଲିକାରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଡିଭନ୍ କନୱେ, ଯାଦବଙ୍କ 90 ପଏଣ୍ଟ ଆଡ୍ରିଫ୍ଟ ଥିବାବେଳେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜାମ ସାତ ପଏଣ୍ଟ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି। ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଉପ-ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ତାଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚ ସ୍ଥାନରୁ 16 ତମ ସ୍ଥାନକୁ ଉନ୍ନୀତ କରିଥିବାବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଯଥାକ୍ରମେ ଏକାଦଶ ଏବଂ 18 ତମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ବୋଲିଂ ଚାର୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ନିଜର ସମୟାନୁବର୍ତ୍ତୀ ସଫଳତା ସହିତ ସୁଶାନ୍ତ ଅଗ୍ରଗତି କରି ଅର୍ଶଦୀପ 23 ତମ ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାକୁ ଚାରିଟି ସ୍ଲଟ୍ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ତାଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନୀ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଶାହିନ୍ ଶାହା ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ପଛରେ ଅଛି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସିନିୟର ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ତିନୋଟି ଜିମ୍ବାୱେ ୱିକେଟ୍ ନେବା ପରେ ପାଞ୍ଚଟି ସ୍ଥାନକୁ 13 ତମ ସ୍ଥାନକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଅଗ୍ରଣୀ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ରହସ୍ୟ ସ୍ପିନର ୱାନିନ୍ଦୁ ହାସରାଙ୍ଗା ଏକ ନମ୍ବର ବୋଲରଙ୍କ ନିକଟକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ଟି -20 ପ୍ରଦର୍ଶନୀରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ସୁପର 12 ଫିନିସ ସମୟରେ 15 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ହାସରାଙ୍ଗା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସ୍ପିନର ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ଶାସନକୁ ଶୀର୍ଷରେ ଶେଷ କରି ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବରରେ ଶେଷ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.