ମୁଡି କହିଲେ ଯଦି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର 6 ଟି ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଥାଆନ୍ତା ତେବେ ମୋ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ 6 ଟି ରହିଥାନ୍ତେ

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି ଯେପରି ସେ ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ସୁପର 12 ରେ କରିଛନ୍ତି, ତିନି ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ 193.97 ର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ସହିତ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦଳ ରବିବାର ଦିନ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷ ଦଳର ଅନ୍ତିମ ଗ୍ରୁପ୍ ଗେମ୍ରେ ନିଜର ମିଡାସ୍ ସ୍ପର୍ଶ ଜାରି ରଖିଥିବା ବେଳେ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବଡ଼ ସ୍କୋରରେ ପହଞ୍ଚିବାର ଏକମାତ୍ର କାରଣ ହୋଇଛି। ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଅଗ୍ରଣୀ ରନ୍-ଗେଟର୍ସ ତାଲିକାରେ ତାଙ୍କ ସାଥୀ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ମ୍ୟାକ୍ସ ଓ’ଡାଉଡଙ୍କ ପଛରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ଇନିଂସର ଦ୍ୱାଦଶ ଓଭରରେ 4 ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଯିବା ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷ ଖେଳରେ ମାତ୍ର 25 ବଲର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଆଦେଶକୁ ଠେଲିବାକୁ ପ୍ରଲୋଭିତ ହେବ କି? ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଟମ ମୁଡି ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ବିରୋଧରେ ମେନ ବ୍ଲୁକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏତେ ବଡ଼ ଫର୍ମରେ ଥାଆନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଡେଲିଭରି ଦେବାର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଯାଏ କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ 4 ନମ୍ବରରେ ଆରାମଦାୟକ ଏବଂ ସେମାନେ ଏହା ସହ ସ୍ପର୍ଶ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

ମୁଡି କହିଛନ୍ତି, “ଯଦି ତୁମର 6 ଟି ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଥାଆନ୍ତେ, ତେବେ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 6 ଟି ପାଇଥା’ନ୍ତି | ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରନ୍ତି। ସେ ବିଷୟରେ କୌଣସି ପ୍ରଶ୍ନ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ, ସେ ସେହି ସ୍ଥିତିରେ ବହୁତ ଆରାମଦାୟକ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି (ନମ୍ବର 4)। ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ରଖିବି। ” ଭେଟେରାନ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଯୁବ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସେମିଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ଲାଇନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା। କାର୍ତ୍ତିକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ତିନିଟି ମ୍ୟାଚରେ ଏକକ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍କୋର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଖେଳିଥିବା ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମୋଡି ତାଙ୍କୁ ଲାଇନ୍ ଅପରେ ରହିବାକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ, ବିଶେଷ କରି ଇଂଲଣ୍ଡର ଲେଗ-ସ୍ପିନର ଆଦିଲ ରସିଦଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ବ୍ୟାଟିଂ ହେବାର ଆଶା ନେଇ ସେମିଫାଇନାଲ

“ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ରଖିବି। ସେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଅଧିକ ଅଫର୍ କରନ୍ତି। ଆଦିଲ ରସିଦଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ବାମହାତୀ ହେବାର କଳ୍ପନା ମୋତେ ଭଲ ଲାଗେ। ସେ ଜଣେ ବଡ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଳି ଏବଂ ଏହା ଏକ ବଡ ମ୍ୟାଚ୍। ମୁଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏକ ଭିନ୍ନ ଫର୍ମାଟରେ ଦେଖିଛି ଯାହା ତୁମ ପାଟି ଖୋଲା କରି ଚାଲିଯିବାକୁ ଛାଡିଦିଏ | ସମାନ ପ୍ୟାନେଲରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ପୂର୍ବତନ ଭାରତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ରଖିବା ପଛରେ ନିଜର ଓଜନ ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ। ଉଥାପ୍ପା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଡିଲେଡରେ ବର୍ଗ ସୀମା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଯେତିକି ଛୋଟ, ସେଠାରେ ଆଦିଲ ରସିଦଙ୍କ ସହ ରହିଲେ, ରିଷଭ ପନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଓହ୍ଲାଇବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.