ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ କରିଛନ୍ତି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ, white-ball conundrum ଶେଷ କରିବା ଦିଗରେ ନେଲେ ବିଶାଳ ପଦକ୍ଷେପ

ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ତାଙ୍କ ଭାରତରେ ଡେବ୍ୟୁ କରି କଲିନ୍ ମୁନ୍ରୋଙ୍କୁ ଚାରିଟି ବ୍ୟାକଫୁଟରୁ ଏକ ପିଚ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ୱାଗତ କରିଛନ୍ତି। ସିରାଜ ତା’ପରେ ଗତି ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଯାଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ପ୍ରଭାବହୀନ ରହିଥାଏ | ତାଙ୍କ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ମୁନ୍ରୋ ଆହୁରି ଗୁରୁତର ହୋଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଆଉ 6 ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଏପରିକି ମାର୍ଟିନ ଗୁପଟିଲ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପଛେ ପଛେ ଯାଆନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ହାତ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଡରେ ଅଛି ଏବଂ କିଛି ସମୟ ପରେ ଏମଏସ ଧୋନି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବା ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ କେନ୍ ୱିଲିୟମ୍ସନ୍ ଦେଖାଇବାକୁ ସିରାଜ ଶେଷରେ ଖୁସି ହେବାର କିଛି କାରଣ ଅଛି, କିନ୍ତୁ 1/53 ର ଆକଳନ ପରେ ଏହା କେବଳ ଏକ ଚିନ୍ତାଧାରା କାରଣ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର 40 ରନ୍ ବିଜୟରେ ମୁନ୍ରୋଙ୍କ ଶତାବ୍ଦୀ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ପାଲଟିଛି। ସିରାଜଙ୍କ ଦୁ ଖ ସେଠାରେ ଶେଷ ହୁଏ ନାହିଁ କାରଣ ତାଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦୁଇଟି T20I ଚାରି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାପିଗଲା, ସେ ଯଥାକ୍ରମେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ 1/45 ଏବଂ 1/50 ସଂଖ୍ୟା ହାସଲ କଲେ |

ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ, ସିରାଜ ନିଜର ODI ଡେବ୍ୟୁରେ ଏକ ଅବାଞ୍ଛିତ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବାରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭାରତକୁ ଲୁଣ୍ଠନ କରି ପେସରରୁ 76 ରନ୍ ନେଇଥିଲା। ଡେବ୍ୟୁରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଦ୍ୱାରା ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ମହଙ୍ଗା ଆକଳନ ଅଟେ, ଏବଂ ସେଠାରୁ ପ୍ରାୟ ଚିରସ୍ଥାୟୀ ଅପେକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ | ଭାରତ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ODI ଖେଳ ଖେଳିବାକୁ ସିରାଜଙ୍କୁ ତିନି ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ | ସେତେବେଳେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟରେ, ସେ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ତିନିଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ବାହାର କରି ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ସହ ଷ୍ଟାର ଟେଷ୍ଟ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସେ କେବଳ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ବ୍ରିସବେନରେ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଦୁଇଟି ଚାରି ଫୋର୍ସ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ଏକ ପେସ୍ ବୋଲର ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବାକ୍ସକୁ ସେ ଟିକ୍ କରିଛନ୍ତି – ଭାଗିଦାରୀ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି, ଖେଳ ରନ୍ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ ୱିକେଟ୍ ଉତ୍ପାଦନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏପରିକି ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଗୋ-ବୋଲର ହୋଇପାରିଛନ୍ତି | ହେକ୍, ସେ ଏପରିକି ଜାତିଗତ ସ୍ଲୁରର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପରିପକ୍ୱତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନିଜର ସାନ୍ତ୍ୱନା ବଜାୟ ରଖିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ସେତେବେଳେ କରି ନ ଥିବା ଏକମାତ୍ର ଜିନିଷ ହେଉଛି ଭାରତର ଧଳା ବଲ ସେଟଅପରେ ଏକ ସ୍ଥାନ, ଯେଉଁଠାରେ ସିରାଜ ଟିକେ ଅଣ୍ଡରଚାଇଭର ରହିଛନ୍ତି।

ନଭେମ୍ବର 22, 2022 କୁ କାଟ – SCA ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସେହି ଭୁଲିଯିବା ରାତିରୁ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଅପସାରିତ | ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ସମାନ, କିନ୍ତୁ ସିରାଜ ନୁହେଁ | ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ, 130/2 ରେ, ଏକ ଭଲ ସେଟ୍ ଗ୍ଲେନ୍ ଫିଲିପ୍ସ ଏବଂ ଡିଭନ୍ କନୱେ 200 ଆଡକୁ ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ସହିତ ଆଠରୁ ଅଧିକ ରନ୍ରେ ମୋଟର ଚଳାଉଛନ୍ତି। ଗତି। ଏହା ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯିଏ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ଧମକକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିଲେ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ କୌଣସି ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନଥିଲେ ଏବଂ ହର୍ଷଲ ପଟେଲଙ୍କ ମନ୍ଥର ଗତି ଦେଖିଥିଲେ। ଅତୀତ ପରି ସିରାଜ ମଧ୍ୟ ଖେଳ ରନ୍ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.