T-20 WC 2022 ଫାଇନାଲରେ ପାକିସ୍ତାନର ପରାଜୟ ପରେ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଶୋଏବ ଅଖତରଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି ଚମତ୍କାର କମେଣ୍ଟ

ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇବା ପରେ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଶୋଏବ ଅଖତରଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଥିଲେ। ଟ୍ୱିଟରରେ ଶୋମି ଅଖତରଙ୍କ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଇମୋଜି ଉପରେ ଶାମି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ପେସର୍ ଏହାର ଉତ୍ତରରେ କହିଛନ୍ତି, କ୍ଷମା କରିବେ ଭାଇ, ଏହାକୁ କର୍ମ କୁହାଯାଏ। 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ 10 ୱିକେଟ୍ ହରାଇବା ପରେ ଅଖତର ଦଳକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ଦଳରେ ଶାମିଙ୍କ ବିଳମ୍ବରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କୁ ଅଖତର ଦର୍ଶାଇଥିଲେ।

“ସେମିଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା କୌଣସି ବଡ କଥା ନୁହେଁ। ମୁଁ ଭାବୁଛି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ସର୍ବନିମ୍ନ ସ୍ତରରେ ଅଛି କାରଣ ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ଭାରତ ସେମାନଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱକୁ ଦେଖିବା ଆବଶ୍ୟକ କରିବ, ଏଥିପାଇଁ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟକୁ ଦାୟୀ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ଅଖତର କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହଠାତ୍ ସେମାନେ ଶାମିଙ୍କୁ ଦଳରେ ଯୋଡିଥିଲେ, ସେ ଜଣେ ଭଲ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର, କିନ୍ତୁ ଦଳରେ ରହିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି। “ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତ ପାଇଁ ଅନ୍ତିମ ଏକାଦଶ କ’ଣ ମୁଁ କହି ପାରିବି ନାହିଁ। ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂରେ ଭାରତର ଗଭୀରତା ଅଛି ବୋଲି ମୁଁ ଭାବୁନାହିଁ। ଚାହଲ ଭଲ ଖେଳି ପାରିଥାନ୍ତେ | ସେ ଲାଇନ୍ଅପ୍ ରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇନଥିଲେ | ଯଦି ଆଦିଲ ରସିଦ ଖେଳି ପାରିବେ, ତେବେ ଚାହଲ କାହିଁକି ନୁହେଁ? ”

ରବିବାର (ନଭେମ୍ବର 13) ରେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଜିତିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ହାରିବା ପରେ ବାବର ଆଜାମଙ୍କ ଦଳ କାନ୍ଦୁଥିଲା ଯେତିକି ମ୍ୟାଚରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରିୟ ବୋଲି ବିଲ୍ କରିଥିଲେ। ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ପାକିସ୍ତାନ 1992 ବିଶ୍ୱକପର ବୀରତ୍ୱର ପୁନରାବୃତ୍ତି କରିବାକୁ ଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଏହା ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଆଉ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ପାକିସ୍ତାନ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବାରେ ବିଫଳ ହେବା ମାତ୍ରେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଇରଫାନ ପଠାନ ଏକ ଟ୍ୱିଟ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯାହା କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ କରିଥିବାରୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଖୋଳତାଡ଼ ହୋଇପାରେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.