ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ ବିରାଟ କୋହଲି ଟି -20 ପାଇଁ ବିସିସିଆଇର ଯୋଜନାରେ ରହିବା ସମ୍ଭବ କି ନୁହେଁ ?

2024 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ୟୁନିଟ୍ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ବେଳେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କଠାରୁ ଧ୍ୟାନ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜେତା ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ହରାଇ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ଖସିଯିବା ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଟାଇଟଲ ପାଇଁ ଭାରତର ଅପେକ୍ଷା ଜାରି ରହିଥିଲା। ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ପରାସ୍ତ ହେବା ପରେ ବରିଷ୍ଠ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କୌଣସି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି। ସେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମାମୁ ରହିଥିବାବେଳେ ପିଟିଆଇର ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଅଧିକ ସମୟ ପାଇଁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇପାରେ କାରଣ ସିନିୟରମାନେ ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ODI ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ପାରିବେ।

ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ବୋର୍ଡ କାହାକୁ ଅବସର ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିବ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ସେମାନେ ଟି -20 ର ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଜାଳି ଦେବେ ଏବଂ 2024 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଦଳ କରିବେ।“ବିସିସିଆଇ କେବେବି କାହାକୁ ଅବସର ନେବାକୁ କହିନାହିଁ। ଏହା ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ନିଷ୍ପତ୍ତି | କିନ୍ତୁ ହଁ, 2023 ରେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ହାତଗଣତି T20I ସହିତ ଅଧିକାଂଶ ସିନିୟର ସେହି ଚକ୍ରରେ ODI ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ବୋଲି ଏକ ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ର ନାମ ଗୋପନ ରଖିବା ସର୍ତ୍ତରେ PTI କୁ କହିଛି।“ଯଦି ଆପଣ ଚାହୁଁ ନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ | ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଆପଣ ଅଧିକାଂଶ ସିନିୟରଙ୍କୁ T20 ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ।

ବିସିସିଆଇ ଏକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଟି -20 କୋଚ୍ ନିଯୁକ୍ତ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ, ଯିଏକି ବର୍ତ୍ତମାନ ତିନୋଟି ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି, ସେ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟଭାରକୁ ଟି -20 ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଂଶୀଦାର କରିପାରିବେ। ବିକାଶକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ହୋଇଥିବାବେଳେ ଆଗାମୀ ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟ ଉପରେ ବିସିସିଆଇର ନଜର ରହିଛି। ଅଫିସିଆଲ୍ ଲାଇନ୍ ଯଦିଓ ଦଳ ଉତ୍ତରାଧିକାର ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ ନୁହଁନ୍ତି | “ସେମିଫାଇନାଲ ଖେଳ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର | ଏହି ଯୁବକମାନେ ଆମ ପାଇଁ ଭୟଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ | ତୁମେ ଯେପରି କହିଥିଲ, ଆମ ଉପରେ ଏହାର ପ୍ରତିଫଳନ କରିବାକୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଅଛି ବୋଲି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ସେମିଫାଇନାଲ ହାରିବା ପରେ ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.