IPL 2023 Auction: ବିସିସିଆଇ ସ୍ଥିର କଲା IPL Auction ର ଶେଷ ତାରିଖ ଓ ସମୟ

ଡିସେମ୍ବର 23 ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ମିନି ନିଲାମ ସେଟ୍ ସହିତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପଞ୍ଜୀକରଣ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ଗତ ଦିନ ଡିସେମ୍ବର 15 ସ୍ଥିର କରିଛି | ବଜେଟ୍ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସାମ୍ନା କରୁଥିବା କିଛି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ସହିତ ଏହା ଏକ ମେଗା ନିଲାମ ହେବ ନାହିଁ, ସାମ୍ କୁରାନ୍, ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏବଂ କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ଭଳି ଆକର୍ଷଣ ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ର ହେବ | ଇଂରାଜୀ ଯୋଡି ବ୍ୟତୀତ ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ଜୋ ରୁଟ୍ ମଧ୍ୟ ନିଲାମ ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଜଣେ ମକଦ୍ଦମାକାରୀ ପାଇବାକୁ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ, ନିଲାମ ତାରିଖ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ବିସିସିଆଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଅନୁରୋଧକୁ ବିଚାର କରୁଛି। ଡିସେମ୍ବର 23 ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ ନିକଟତର ହୋଇଥିବାରୁ ନିଲାମ ତାରିଖକୁ ଆଗକୁ ନେବାକୁ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ବିସିସିଆଇକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛି | କିନ୍ତୁ ଏହା ଉପରେ ଏକ ଚୂଡାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି କେବଳ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହ ସୁଦ୍ଧା ଆଶା କରାଯାଏ |

“ଡିସେମ୍ବର 15 ହେଉଛି ପ୍ଲେୟାର ପଞ୍ଜୀକରଣ ସମୟସୀମା | ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ କିଛି ଶୀର୍ଷ ଖେଳାଳି ନାମ ଲେଖାଇବେ | ନିଲାମ ତାରିଖ ପାଇଁ, ଡିସେମ୍ବର 23 ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ସ୍ଥିର ତାରିଖ ଅଟେ | ତାରିଖ ଅଗ୍ରଗତି କରିବାକୁ ଆମେ କିଛି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଅନୁରୋଧ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରୁଛୁ | କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାରଣ ଅଛି | ସମସ୍ତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ହିଁ ଆମେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବୁ ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ କହିଛନ୍ତି। ଡିସେମ୍ବର 23 ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ଛୁଟିଦିନରେ ପଡୁଥିବାରୁ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଭୟ କରେ ଯେ ସେମାନଙ୍କର ଅନେକ ବିଦେଶୀ କର୍ମଚାରୀ ଉପଲବ୍ଧ ହେବେ ନାହିଁ | ସମସ୍ତ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜରେ ବିଦେଶୀ କୋଚିଂ କର୍ମଚାରୀ ଅଛନ୍ତି | ଛୁଟିଦିନରେ ନିଲାମ ଦିନ ପଡୁଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ଛୁଟିରେ ରହିବେ | ସେହି କାରଣରୁ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ନିଲାମ ଦିନକୁ ଉନ୍ନତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି |

ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ ପଞ୍ଜୀକରଣ ସମୟସୀମା:

ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ, ଡିସେମ୍ବର 23 ହେଉଛି କୋଚିରେ ନିଲାମ ଦିବସ | ପ୍ରାୟ 250 ଖେଳାଳି ହାତୁଡ଼ି ତଳେ ଯିବେ | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଡିସେମ୍ବର 15, 5 PM ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଲାମ ପାଇଁ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ | ମେଗା ନିଲାମ ସହିତ ଏକ ସିଜିନ  ପୂର୍ବରୁ, ସେଠାରେ ଅନେକ ବଡ ନାମ ରହିବ ନାହିଁ | ତଥାପି, ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ମିନି ନିଲାମରେ ଅଧିକ ଛିଞ୍ଚିବାକୁ ଲାଗେ | ଯେହେତୁ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ, କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ଏବଂ ସାମ୍ କୁରାନ୍ ନିଲାମ ପୁଲରେ ତିନୋଟି ବଡ ନାମ ହୋଇଥିବାରୁ ସେଠାରେ ଏକ ଯୁଦ୍ଧ ହୋଇପାରେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.