ପୃଥିବୀ ସଅ ଏବଂ ସରଫରାଜ ଖାନଙ୍କ ଅଣ-ଚୟନକୁ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଭାରତର ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଚେତନ ଶର୍ମା

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଛି ଯାହା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବ କାରଣ ବିସିସିଆଇ ନଭେମ୍ବର 18 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବ୍ୟାପାର ପାଇଁ ଦଳ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ତେବେ ଘରୋଇ ସର୍କିଟରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ସତ୍ୱେ ପୃଥିବୀ ସ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା  ପୁଣି ଥରେ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇଥିଲା। ଦଳ ଚୟନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ନାବକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହେବା ମଧ୍ୟରେ ବିସିସିଆଇ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଚେତନ ଶର୍ମା ଶଙ୍କର ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ। ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଦୁଇଜଣ ମୁଖ୍ୟ ଓପନର୍ଙ୍କୁ ଏହି ସିରିଜରୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଉଥିବାରୁ ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ରାମ୍ପିଂ ଫର୍ମ ପରେ ଚୟନ କରାଯିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା। ତାଙ୍କର ସଦ୍ୟତମ ଶୋଷଣ ସୟଦ ମୁଶତାକ୍ ଅଲି ଟ୍ରଫିରେ ଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ସେ ସାତୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 47.50 ରେ ଏବଂ 191.27 ରେ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ 285 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ତଥାପି, ତାଙ୍କ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ପାଇଁ, ସେ ପୁଣି ବାଦ ପଡିଥିଲେ |

ଚାରିଟି ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ ଘୋଷଣା ପରେ ଚେତନଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରୁ ଶଙ୍କର ସ୍ନାବ ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ନିଶ୍ଚିତ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଖେଳାଳିମାନେ ସମାନ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଏବଂ ଯୁବକ ଜଣକ ଶୀଘ୍ର ଏକ କଲ ଅପ୍ କରିବେ ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି।

“ଆମେ ମୂଳତ ପୃଥିବୀ ସ କୁ ଖୋଜୁଛୁ | ଆମେ ପୃଥିବୀ ସହିତ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛୁ | ସେ ଭଲରେ ଯାଉଛନ୍ତି। ସେ ଆଦ ଭୁଲ୍ କରୁନାହାଁନ୍ତି। କଥାଟି ହେଉଛି ଆମକୁ ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ ଯେଉଁମାନେ ଖେଳୁଥିବା ଯୁବକମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି କି ନାହିଁ | ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ | ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ପ୍ରୀତିଙ୍କ ସହିତ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି | ସେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏହାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏବଂ ଇଶାନ କିଶନ ଓପନର୍ ଭାବେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ODI ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ଶିଖର ଧାୱନ ପ୍ରାଥମିକ ପସନ୍ଦ ରହିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.