ଭାରତ ବନାମ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ODI ସିରିଜ୍: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସ୍ୱାର୍ଡରେ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ବାଦ ପଡିଲେ ଷ୍ଟାର ଅଲରାଉଣ୍ଡର

ଟି-୨୦ ସିରିଜକୁ 1-0 ରେ ଜିତିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜରେ ଆୟୋଜକ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ। ଶିଖର ଧାୱନ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଟୋପି ଦାନ କରିବେ। ତାଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଡେପୁଟି ଥିବା ରିଷଭ ପନ୍ତ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ। ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଭାରତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା ପୁରୁଷମାନେ ବ୍ଲୁ ODI ସିରିଜକୁ 3-0ରେ ହରାଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟ କେତେକ ନିୟମିତ ଥିବାବେଳେ ଧାୱନ ସେହି ସିରିଜର ଅଂଶ ହୋଇନଥିଲେ | ସେହି ସିରିଜରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଥିଲେ। ଧାୱନ ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ସହ ଇନିଂସ ଖୋଲିବେ। ଦଳର ନିୟମିତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ରିଷଭ ପନ୍ତ, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ଏବଂ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଅଛନ୍ତି। ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ମଧ୍ୟ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ କିନ୍ତୁ ସେ ହୁଏତ ଅନ୍ତିମ ଏକାଦଶରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇନପାରନ୍ତି।

ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଦୀପକ ହୁଡା ଦୁଇଟି ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଅଟନ୍ତି। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଦଳରେ ଶାହବାଜ ଅହମ୍ମଦଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନାମିତ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେ କେବଳ ବାଂଲାଦେଶ ଯାତ୍ରା କରିବେ। କୁଲଦୀପ ସେନ୍ ମଧ୍ୟ କେବଳ ବାଂଲାଦେଶ ଯାତ୍ରା କରିବେ। ସେ ମଧ୍ୟ NZ ଭ୍ରମଣ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା। ଗତି ବିଭାଗରେ ଦୀପକ ଚହର ଉପରେ ଅନେକ କିଛି ନିର୍ଭର କରିବ | ବୋଲିଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭାବେ ଟି-୨୦ ଦଳରୁ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଦଳରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ପେସର୍ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଏବଂ ଉମରନ୍ ମଲିକ୍। ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ, ଚହର ଏବଂ ଅର୍ଶଦୀପ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ପେସର୍ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ସ୍ପିନ୍ ବିଭାଗରେ, ଚହଲ ଅନ୍ତିମ ଏକାଦଶର ଅଂଶ ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ 2 ଟି ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ କୁଲଦୀପ ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇପାରନ୍ତି |

ଭାରତର ODI ଦଳ: ଶିଖର ଧାୱନ (ସି), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଦୀପକ ହୁଡା, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, ରିଷଭ ପନ୍ତ (ଭିସି ଏବଂ ଡବ୍ଲୁ), ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ (ଡବ୍ଲୁ.କେ), ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, , ଦୀପକ ଚହର, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ |

ସ୍ଥାନ ଏବଂ ଆରମ୍ଭ ସମୟ |

ସିରିଜର 3 ଟି ODI ଯଥାକ୍ରମେ 25, 27 ଏବଂ 30 ରେ ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ହାମିଲଟନ୍ ଏବଂ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଚର୍ଚରେ ଖେଳାଯିବ | ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ODI ସକାଳ 7:00 ରେ IST ଆରମ୍ଭ ହେବ |

ଟେଲିକାଷ୍ଟ ଏବଂ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ବିବରଣୀ |

ପ୍ରାଇମ ଭିଡିଓ ଆପରେ ଭାରତ-ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ODI ରେ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ରହିବ | ଏହି ମ୍ୟାଚଗୁଡିକ ଡିଡି ସ୍ପୋର୍ଟସ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲରେ ସିଧା ପ୍ରସାରଣ କରାଯିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.