ଭାରତ vs ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ : ନମ୍ବର 1 ଟି -20 ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାପ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି

ବିଶ୍ୱ ନମ୍ବର 1 ଟି -20 ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ରବିବାର (ନଭେମ୍ବର 20) ରେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ରେଡ-ବଲ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ କଲ୍ ଅପ୍ ପାଇବାକୁ ଆଶାବାଦୀ ଅଛନ୍ତି। ରବିବାର ଦିନ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଉପରେ ଭାରତର ଥମ୍ପିଂ ବିଜୟରେ ଏକ ସ୍କିଣ୍ଟିଲିଟିଙ୍ଗ୍ ଟନ୍ ଫାଟିଯିବା ପରେ ମାଉଣ୍ଟ ମାଉଙ୍ଗାନୁଇ ଠାରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ଯାଦବ ନାମକ ‘SKY’ ନାମରେ ନାମିତ କହିଛନ୍ତି,| ମୁଁ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ମୁମ୍ବାଇ ପାଇଁ ରେଡ୍-ବଲ୍ ଫର୍ମାଟ୍ ଖେଳିଛି | ମୋର ଫର୍ମାଟ୍ ବିଷୟରେ ଏକ ଧାରଣା ଅଛି ଏବଂ ଆଶା କରୁଛି, ଟେଷ୍ଟ୍ କ୍ୟାପ୍ ଶୀଘ୍ର ଆସିବ। ” ଡେବ୍ୟୁ ହେବା ଦିନଠାରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର କ୍ରିକେଟରେ ପାଣିପାଗ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଏକ ଚମତ୍କାର ରନ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟି-୨୦ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି। ରବିବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ଡାହାଣହାତୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କ୍ରିଜରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢାଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି।

“ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଅଛି କିନ୍ତୁ ରନ୍ ଆସିବାବେଳେ ଆତ୍ମସନ୍ତୋଷକୁ ନଆସିବାକୁ ସତର୍କ ହେବା ଉଚିତ୍ | ତୁମେ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଠିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଯେଉଁ ଦିନ ମୁଁ ଖେଳୁନାହିଁ, ମୋ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାରଣ ଏହା ମୋତେ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ କରି ରଖେ | ସେମାନେ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଷୟରେ କୁହନ୍ତି ନାହିଁ | ସେମାନେ ମୋତେ ଏକ ଖୁସି ଜୋନରେ ରଖନ୍ତି ବୋଲି ରବିବାର ଦିନ ‘ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍’ କହିଛନ୍ତି।  “ବିରାଟଙ୍କ ସହ ଖେଳିବାକୁ ଭଲ ପାଅ। ତାଙ୍କ ସହ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ସମୟରେ ବହୁତ ଦୌଡିବାକୁ ପଡିବ କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏକାଠି ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଉପଭୋଗ କରୁ | ଆମେ ପରସ୍ପରର ଖେଳକୁ ସମ୍ମାନ କରୁଥିବାରୁ ଆମେ ଖେଳ ବିଷୟରେ ଅଧିକ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁନାହୁଁ |

ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କହୁଛି ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ମୋର ଖେଳ ସହିତ ଚାଲିଥାଏ | ସେ ମୋତେ ଖେଳକୁ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ କୁହନ୍ତି | ମୁଁ ଏହାକୁ ଏକ ପ୍ରଶଂସା ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସେ ଜାତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇନଥିଲେ, ସେ କହିଥିଲେ, “ମୁଁ ପଛକୁ ଚାହିଁ ରହିଥାଏ (ସେହି ଦିନ) କାରଣ ଏହା କିପରି ବଦଳିଛି ଜାଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ମୁଁ ନିରନ୍ତର ଭଲ ହେବାର ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରେ | ଉନ୍ନତ ଖାଦ୍ୟ, ତାଲିମ, ଶୋଇବା ଇତ୍ୟାଦି ମୋ ଖେଳକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି ଏବଂ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି | ”

Leave a Reply

Your email address will not be published.