ଭାରତ vs ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ: ଖେଳର କ୍ଷୁଦ୍ର ଫର୍ମାଟରେ ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର

ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜରେ ଭାରତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ନେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଭେଟେରାନ୍ ପେସର୍ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଖେଳର କ୍ଷୁଦ୍ର ଫର୍ମାଟରେ ଏକ ବିରାଟ ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଯଦି ସେ ସିରିଜରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଚାରିଟି ୱିକେଟ୍ ନିଅନ୍ତି, ତେବେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏକ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ବର୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ବୋଲର ହେବେ। 2022 ମସିହାରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ 30 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 36 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡର ଜୋଶୁଆ ବ୍ରାଏନ୍ ଲିଟିଲ୍ ଏକ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ବର୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ରେକର୍ଡ ରଖିଛନ୍ତି | ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଅଭିଯାନ କରିଥିବା ଲିଟିଲ 2022 ରେ 39 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତର ସର୍ବକାଳୀନ ଅଗ୍ରଣୀ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ମୋଟ ଉପରେ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଖେଳର ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ 89 ୱିକେଟ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ 85 ଟି -20 ଖେଳିଛନ୍ତି। କିୱି ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ତିନୋଟି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଖେଳିବ, ତା’ପରେ ବହୁ ODI ଖେଳିବ। ନଭେମ୍ବର 18 ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୱେଲିଙ୍ଗଟନ୍‌ର ସ୍କାଏ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପ୍ରଥମ ଟି -20 ଖେଳାଯିବ।

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଟି -20 ପାଇଁ ସ୍ୱାର୍ଡ: ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ସି), ରିଷଭ ପନ୍ତ (vc & wk), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଇଶାନ କିଶନ, ଦୀପକ ହୁଡା, ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଯାଦବ, ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ (wk), W ସୁନ୍ଦର, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ , ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, ମୋହଦ୍। ସିରାଜ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଏବଂ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ |

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଟି-୨୦ ଦଳ: କେନ୍ ୱିଲିୟମସନ (ଗ), ଫିନ୍ ଆଲେନ୍, ମାଇକେଲ୍ ବ୍ରେସୱେଲ, ଡିଭନ୍ କନୱେ, ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍, ଡାରିଲ୍ ମିଚେଲ, ଆଡାମ ମିଲନେ, ଜିମି ନିଶାମ, ଗ୍ଲେନ ଫିଲିପ୍ସ, ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍, ଇଶ୍ ସୋଡି, ଟିମ୍ ସାଉଥୀ ଏବଂ ବ୍ଲେୟାର ଟିକନର୍।

Leave a Reply

Your email address will not be published.